mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota "Made in Europe"

Toyota "Made in Europe"

Łączna liczba wyprodukowanych samochodów marki Toyota w europejskich fabrykach japońskiego koncernu przekroczyła już 2,5 miliona egzemplarzy.

W sześciu fabrykach zlokalizowanych w pięciu europejskich krajach Toyota zatrudnia obecnie ok. 12 tysięcy pracowników. W zakładach tych wytwarzaną są wszystkie kluczowe modele japońskiego koncernu: Yaris, Corolla, Corolla Verso i Avensis. Tylko w tym roku zakładana produkcja nowych aut w Europie ma wynieść 565 tys. sztuk, dodatkowo powstać ma 466 tys. silników i 198 tys. skrzyń biegów.

Toyota jednak nie zamierza na tym poprzestać. Jeszcze w tym roku zamierza uzyskać rekordową liczbę 900 tysięcy sprzedanych samochodów na Starym Kontynencie, a do 2010 roku liczbę tę chce zwiększyć do 1,2 miliona aut. M.in. w tym celu w przyszłym roku powstaną dwie nowe fabryki Toyoty: w Czechach produkowanych będzie 300 tys. nowych samochodów wspólnie z koncernem PSA Peugeot Citroen, z czego 100 tys. Toyot, a w Polsce, w Wałbrzychu fabryka wytwarzająca rocznie 250 tys. skrzyń biegów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Jaguar E-Pace - materiał na bestseller
Jaguar E-Pace - materiał na bestseller
Brytyjski producent stawia na SUV-y. Najpierw na rynku zadebiutował model F-Pace, a teraz przyszedł czas na mniejszego brata - E-Pace. Nowy Jaguar zadebiutował wczoraj w Londynie, a lada moment pojawi się w salonach.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech