mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota Mecenasem Polskiej Ekologii

Toyota Mecenasem Polskiej Ekologii

Wałbrzyska fabryka Toyoty została uhonorowana tytułem Mecenasa Polskiej Ekologii w Narodowym Konkursie Ekologicznym „Przyjaźni Środowisku”.

Toyota Mecenasem Polskiej Ekologii
Ekologia i ochrona środowiska od wielu lat wpisana jest w filozofię działań Toyoty na całym świecie. „Także wałbrzyska fabryka koncernu od początku swojego istnienia przykłada ogromną wagę do minimalizacji wpływu swojej działalności na środowisko naturalne” – mówi Dariusz Mikołajczak Dyrektor Produkcji TMMP. „Przyznany w prestiżowym konkursie dożywotni tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii jest docenieniem konsekwentnych działań fabryki, które wraz z akcjami podejmowanymi wspólnie z lokalną społecznością mają przyczynić się do pełnej realizacji hasła „Zielona Fabryka w Zielonym Mieście” - dodaje Mikołajczak.

Historia udziału TMMP w konkursie rozpoczęła się w 2005 roku. Przez 4 kolejne lata fabryka Toyoty w Wałbrzychu zdobywała tytuł „w kategorii „Firmy Przyjaznej Środowisku”. Zwieńczeniem tego procesu jest przyznany 6 lutego 2009 roku tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii  Pierwszym projektem, który zdobył uznanie jury konkursu był program „Zero Odpadów na Składowiska”, w którym dzięki kompleksowemu procesowi recyclingu udało się zredukować ilość odpadów przekazywanych za wysypiska śmieci poniżej 1 procenta. W kolejnych latach TMMP była wyróżniania za instalacje do odparowywania odpadów ciekłych (2006), odzysk ciepła z instalacji grzewczo-wentylacyjnej nowej hali sześciobiegowych skrzyń biegów (2007) oraz odzysk ciepła i redukcję ciśnienia w instalacji kompresorów (2008).

W tym roku – po raz pierwszy w historii swej działalności – w w Narodowym Konkursie Ekologicznym wzięła udział druga fabryka Toyoty w Polsce - Toyota Motor Industries Poland (TMIP) w Jelczu-Laskowicach. Prezes Hirotaka Morishita odebrał pamiątkową statuetkę i certyfikat potwierdzający przynależność TMIP do rodziny firm przyjaznych środowisku. Zgłoszony do konkursu projekt dotyczył odzysku ciepła z instalacji kompresorów.

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.