mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota Mecenasem Polskiej Ekologii

Toyota Mecenasem Polskiej Ekologii

Wałbrzyska fabryka Toyoty została uhonorowana tytułem Mecenasa Polskiej Ekologii w Narodowym Konkursie Ekologicznym „Przyjaźni Środowisku”.

Toyota Mecenasem Polskiej Ekologii
Ekologia i ochrona środowiska od wielu lat wpisana jest w filozofię działań Toyoty na całym świecie. „Także wałbrzyska fabryka koncernu od początku swojego istnienia przykłada ogromną wagę do minimalizacji wpływu swojej działalności na środowisko naturalne” – mówi Dariusz Mikołajczak Dyrektor Produkcji TMMP. „Przyznany w prestiżowym konkursie dożywotni tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii jest docenieniem konsekwentnych działań fabryki, które wraz z akcjami podejmowanymi wspólnie z lokalną społecznością mają przyczynić się do pełnej realizacji hasła „Zielona Fabryka w Zielonym Mieście” - dodaje Mikołajczak.

Historia udziału TMMP w konkursie rozpoczęła się w 2005 roku. Przez 4 kolejne lata fabryka Toyoty w Wałbrzychu zdobywała tytuł „w kategorii „Firmy Przyjaznej Środowisku”. Zwieńczeniem tego procesu jest przyznany 6 lutego 2009 roku tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii  Pierwszym projektem, który zdobył uznanie jury konkursu był program „Zero Odpadów na Składowiska”, w którym dzięki kompleksowemu procesowi recyclingu udało się zredukować ilość odpadów przekazywanych za wysypiska śmieci poniżej 1 procenta. W kolejnych latach TMMP była wyróżniania za instalacje do odparowywania odpadów ciekłych (2006), odzysk ciepła z instalacji grzewczo-wentylacyjnej nowej hali sześciobiegowych skrzyń biegów (2007) oraz odzysk ciepła i redukcję ciśnienia w instalacji kompresorów (2008).

W tym roku – po raz pierwszy w historii swej działalności – w w Narodowym Konkursie Ekologicznym wzięła udział druga fabryka Toyoty w Polsce - Toyota Motor Industries Poland (TMIP) w Jelczu-Laskowicach. Prezes Hirotaka Morishita odebrał pamiątkową statuetkę i certyfikat potwierdzający przynależność TMIP do rodziny firm przyjaznych środowisku. Zgłoszony do konkursu projekt dotyczył odzysku ciepła z instalacji kompresorów.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross