mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota Mecenasem Polskiej Ekologii

Toyota Mecenasem Polskiej Ekologii

Wałbrzyska fabryka Toyoty została uhonorowana tytułem Mecenasa Polskiej Ekologii w Narodowym Konkursie Ekologicznym „Przyjaźni Środowisku”.

Toyota Mecenasem Polskiej Ekologii
Ekologia i ochrona środowiska od wielu lat wpisana jest w filozofię działań Toyoty na całym świecie. „Także wałbrzyska fabryka koncernu od początku swojego istnienia przykłada ogromną wagę do minimalizacji wpływu swojej działalności na środowisko naturalne” – mówi Dariusz Mikołajczak Dyrektor Produkcji TMMP. „Przyznany w prestiżowym konkursie dożywotni tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii jest docenieniem konsekwentnych działań fabryki, które wraz z akcjami podejmowanymi wspólnie z lokalną społecznością mają przyczynić się do pełnej realizacji hasła „Zielona Fabryka w Zielonym Mieście” - dodaje Mikołajczak.

Historia udziału TMMP w konkursie rozpoczęła się w 2005 roku. Przez 4 kolejne lata fabryka Toyoty w Wałbrzychu zdobywała tytuł „w kategorii „Firmy Przyjaznej Środowisku”. Zwieńczeniem tego procesu jest przyznany 6 lutego 2009 roku tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii  Pierwszym projektem, który zdobył uznanie jury konkursu był program „Zero Odpadów na Składowiska”, w którym dzięki kompleksowemu procesowi recyclingu udało się zredukować ilość odpadów przekazywanych za wysypiska śmieci poniżej 1 procenta. W kolejnych latach TMMP była wyróżniania za instalacje do odparowywania odpadów ciekłych (2006), odzysk ciepła z instalacji grzewczo-wentylacyjnej nowej hali sześciobiegowych skrzyń biegów (2007) oraz odzysk ciepła i redukcję ciśnienia w instalacji kompresorów (2008).

W tym roku – po raz pierwszy w historii swej działalności – w w Narodowym Konkursie Ekologicznym wzięła udział druga fabryka Toyoty w Polsce - Toyota Motor Industries Poland (TMIP) w Jelczu-Laskowicach. Prezes Hirotaka Morishita odebrał pamiątkową statuetkę i certyfikat potwierdzający przynależność TMIP do rodziny firm przyjaznych środowisku. Zgłoszony do konkursu projekt dotyczył odzysku ciepła z instalacji kompresorów.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Pierwszy, elektryczny autobus do poboru krwi
Solaris przygotowuje pierwsze takie zamówienie na świecie. Dwa elektryczne autobusy posłużą jako mobilne punkty poboru krwi i już niebawem trafią do polskiego odbiorcy.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech