mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota: Plotki w sprawie legendy

Toyota: Plotki w sprawie legendy

W ostatnim czasie Toyota przedstawiła światu sportowy model GT 86, który składa hołd legendarnej Corolli AE 86. Patrząc jednak na historię modelową Toyoty to wciąż mało.

Toyota: Plotki w sprawie legendy
Jeśli spojrzymy wstecz, w historię marki Toyota, to bez zająknięcia wymienimy legendarne modele. Oprócz AE 86 jednym tchem można wymienić Suprę, Celicę oraz MR2. O ile GT 86 można nazwać spadkobiercą Hachi-Roku (tak nazywana była Toyota AE 86) to pozostałe modele nie doczekały się jak na razie swoich następców.

Teraz jednak pojawiają się nowe plotki napływające do nas z Japonii i dotyczące następcy Toyoty Supry. W 2007 roku japoński producent zaprezentował koncepcyjny model FT-HS, który miał być zapowiedzią nowej Supry. Kryzys finansowy sprawił jednak, że samochód ten został odstawiony na boczny tor.

O kryzysie świat stara się zapomnieć, a Toyota pracuje nad następcą Supry. Auto miałby bazować na prototypie GRMN MRS, który jest testowany na torze Fuji. Najnowsze plotki sugerują, że drogowa wersja Supry ma być wyposażona w napęd na cztery koła oraz legitymować się mocą 400 KM. Moc prawdopodobnie będzie pochodzić z silnika umiejscowionego centralnie o pojemności 3.5 litra. Niech nikogo nie dziwi fakt, że jednostka V6 będzie współpracować z technologią hybrydową. Silnik spalinowy będzie napędzał koła tylne, podczas gdy elektryczne motory umiejscowione przy przednich kołach będą napędzały oś przednią. Auto na rynku prawdopodobnie pojawi się w roku 2015.

To dobra informacja, że zobaczymy współczesną interpretację Toyoty Supry. Szkoda jednak, że podobnie jak w przypadku następcy Hondy NSX japoński producent nie czerpie z korzeni, lub inaczej - czerpie, ale nie w pełni. Następcy takich modeli jak NSX czy Supra to samochody, które pod maską muszą mieć potężny silnik, który dostarcza potężnej mocy i dużego momentu. Tego oczekują fani tych modeli.

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

~chychak 2012-05-07

widze że coraz więcej koncernów powraca do swoich legend, i dobrze, byle tylko nie zepsuli tego co było super

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross