mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota: Ponad 420 tys. aut z awarią

Toyota: Ponad 420 tys. aut z awarią

Jak poinformował we wtorek (18.07) koncern Toyota Motor Corp. ze względu na wykrycie wady jednego z czujników silnika japońska firma zmuszona została do ogłoszenia akcji serwisowej 420 105 samochodów. Możliwym defektem dotkniętych jest 12 modeli Toyoty.

Toyota: Ponad 420 tys. aut z awarią
Według informacji podanych przez japoński koncern awaria dotyczy czujnika oleju w silniku. Jego niepoprawne działanie może spowodować wyciek oleju z jednostki napędowej, a w konsekwencji może unieruchomić silnik. Defekt dotyczy 12 modeli Toyoty, m.in.: Corolla, Yaris (w Japonii Vitz), Funcargo, Platz i hybrydowego Prius wyprodukowanych w okresie od stycznia do listopada 2001 roku.

Jak podała Toyota ponad 151 tys. aut z łącznej liczby dotkniętych awarią została skierowana na rynki eksportowe, w większości do Europy i Ameryki Północnej. Toyota rozpoczęła już akcję przywoławczą. Wszystkie naprawy pokryje producent.

Czytaj także:

Nowa Corolla na bok 2006-07-11

Toyota: Wady w Corolli, Avensis i Prius 2006-06-23

Komentuj:

~eres 2006-07-20

Jeszcze więcej, jeszcze szybciej, jeszcze drożej - a na końcu tylko GORZEJ ! Toyota, odkąd zaczęła składać autka poza Japonią, kroczy drogą koncernów europejskich. Jakość - do niedawna synonim marki - stale się obniża. To kolejny dowód na to, że wbrew pozorom, KONKURENCJA nicze go dobrego nie załatwia. Choć we wszystkich mediach słychać, że to właśnie ta naczelna zasada KAPITALIZMU jest jedynie słuszna. Żeby wygrać, lub też w ogóle przetrwać - robi się wszystko (z samochodami włącznie) szybciej, taniej, a w konsekwencji GORZEJ. Globalizacja produkcji tylko pogłębia problem. Dzisiejsze toyoty - bezbarwne i bezpłciowe twory obecnego stadium wojny rynkowej - pokazują, że współczesny wyścig w batalii o klienya - to ślepa uliczka. Gorzej, że większość rodaków nadal wierzy, że za pieniądze można kupić wszystko. Także jakość. A kupuje jedynie jej złudzenie. Są nawet tacy, którzy nadal wierzą w niezawodność wyrobów niemieckich. Zatrzymali się w rozwoju na poziomie sp

~raiders 2006-07-19

a nadodatek brzydsze od mojej teściowej :(

~raiders 2006-07-19

HEHE bezawaryjne :(

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando