mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota Prius IV - znamy ceny w Polsce

Toyota Prius IV - znamy ceny w Polsce

Można już zamawiać nową generacje flagowej hybrydy Toyoty. Ceny Toyoty Prius IV startują w Polsce od 119 900 złotych. Auto jest oszczędniejsze od poprzednika i pozwala na holowanie przyczepy o masie nawet 725 kg. Sprawdź ceny nowego Priusa.

Toyota Prius IV - znamy ceny w Polsce
Auto, które zadebiutowało na zeszłorocznych targach we Frankfurcie zbudowano na nowej platformie TNGA. Dzięki zastosowaniu tej płyty podłogowej inżynierowie uzyskali niższy środek ciężkości Priusa. W konstrukcji zwiększono udział wysokowytrzymałej stali, która wraz z laserowym zgrzewaniem i klejeniem elementów dała lepszą wytrzymałość, jak i sztywność nadwozia. Toyota obiecuje "precyzyjne prowadzenie, większą stabilność i lepsze panowanie nad kierownicą bez konieczności usztywniania zawieszenia."

Ludzie z Toyoty poprawili również wydajność 1,8-litrowego silnika. Główne zmiany to zastosowanie oleju o mniejszej lepkości, podwójnego układu chłodzenia oraz na nowo zaprojektowanych tłoków i kanałów dolotowych. Maksymalna moc jednostki benzynowej to 98 KM przy 5200 obr./min. oraz moment maksymalny to 142 Nm, dostępny przy 3600 obr./min. Benzynowy motor współpracuje z dwoma silnikami eklektycznymi, moc większego z nich to 72 KM (163 Nm), drugi pełni funkcję rozrusznika. Sumaryczna moc całego układu hybrydowego to 122 KM. Siła napędowa trafia na przednie koła poprzez bezstopniową przekładnie E-CVT.

W Polsce Toyota Prius IV jest oferowana w trzech wersjach wyposażeniowych:
  • Active - 119 900 zł brutto
  • Premium - 127 900 zł brutto
  • Prestige - 141 900 zł brutto

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 127 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. van-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Prius Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Prius cennik

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris o mocy 210 KM

Toyota Yaris o mocy 210 KM

Aktualności 2017-01-12

Nowa Toyota Camry debiutuje w Detroit

Nowa Toyota Camry debiutuje w Detroit

Premiery 2017-01-10

Komentuj:

~Mateusz 2016-02-19

Obecna wersja ma rewelacyjną welurową tapicerkę (z wyjątkiem wersji Prestige -skóra). Ciekaw jestem, czy nowy Prius też ma welurową tapicerkę? Co ciekawe, Prius jest jedynym modelem Toyoty z welurową tapicerką. Oczywiście fantastyczna tapicera, to tylko dodatek. Właściwości trakcyjne zespołu napędowego (diesel siada) sprawiają, że jazda Priusem to czysta przyjemność.

~arczi 2016-02-19

Cena według mnie jak za takie auto nie jest jakoś specjalnie wygórowana. Trzeba zwrócic uwagę na oszczędność i spalanie tego auta. Prius wyglądem zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Myślę, że ta Toyota będzie miała wzięcie.

~Przemek 2016-02-18

To musi być ciekawe, dwa motory w jednym samochodzie. A może braki w slownictwie? Tak powszechne, upraszczanie słownika polskiego jest coraz popularniejsze u redaktorów. Motocykliści się pewnie podsmiewaja czytając takie frazesy.

~Kolarz 2016-02-17

Cena wydaje się być adekwatna do standardu auta. nToyoty to najbardziej bezawaryjne auta jakie jeżdżą po naszych drogach a Toyota jest liderem w autach z napędem hybrydowym. nChętnie bym taką pojeździł.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Rusza pierwszy wirtualny garaż dla kierowców
Kilka dni temu uruchomiono pierwszy wirtualny garaż dla posiadaczy motocykli i samochodów. Serwis iMoto skupia w jednym miejscu wszystkie informacje i usługi związanie z utrzymaniem i serwisowaniem pojazdu, a także zapewnia przydatne porady i rozrywkę fanom motoryzacji w bardzo przystępny sposób.