mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota Prius Plug-In - opóźniona premiera

Toyota Prius Plug-In - opóźniona premiera

Toyota opóźnia premierę nowego Priusa w wersji Plug-In na niektórych rynkach. Auto miało zadebiutować jesienią, ale kilka dni temu podano informację o przełożeniu daty na termin zimowy.

Toyota Prius Plug-In - opóźniona premiera
Toyota odmawia podania powodu takiej decyzji. Jedyna informacja, jaka pojawiła się w tej kwestii to ograniczenie początkowej produkcji tego modelu. Jednak z czasem wolumen ma zostać dostosowany do popytu na ten model.

Wcześniejsze informacje mówiły o rozpoczęciu sprzedaży Priusa w wersji Plug-In w Japonii jesienią tego roku. W Ameryce Północnej i Europie model miał zadebiutować pod koniec jesieni. Czwarta generacja tego modelu pojawiła się na rynku na początku tego roku.

W USA auto cieszyło się jednak słabym zainteresowaniem. Cele japońskiego koncernu na tym rynku są bardzo ambitne. Toyota zakładała sprzedaż na poziomie 30 tys. egzemplarzy rocznie. Sytuację pogarszał fakt, że spadły ceny benzyny, dlatego klienci za oceanem skupili swoją uwagę na paliwożernych SUV-ach i pickupach. Mimo wszystko Prius jest najlepiej sprzedającym się modelem w Japonii.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

~rafał 2016-09-03

sądzę, że prius w wersji plug-in z pewnością dobrze by się sprawdzał u nas. zimy raczej mu nie straszne bo już miał z nimi do czynienia.

~Lubie:) 2016-08-09

no cóż tak bywa

~pepe 2016-08-09

Myślę,że w Europie prius plug-in się sprawdzi.Toyota pewnie chcę sprawdzić jak się prius zachowa warunkach zimowych i zobaczymy.Ja jestem przekonany do takich nowinek,więc chętnie go wypróbuje .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.