mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Kilka tygodni temu Toyota zastrzegła znak towarowy TJ Cruiser. Wszystko wskazuje na to, że niebawem dołączy do gamy kolejny SUV. Pierwsze doniesienia mówią o wersji produkcyjnej konceptu FT-4X, który zadebiutował w Nowym Jorku.

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Japoński producent wprowadził niedawno do oferty miejskiego SUV-a o nazwie C-HR. Samochód praktycznie z miejsca okazał się sporym hitem. W pierwszym kwartale tego roku zamówiono w europie 80 tys. egzemplarzy, czyli 80 proc. produkcji zaplanowanej na ten rok.

Dlatego nie powinna dziwić decyzja Toyoty o konieczności wprowadzenia kolejnego modelu o podobnych gabarytach. Wszystko wskazuje na to, że będzie to TJ Cruiser, czyli produkcyjna wersja modelu FT-X4. Nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ stylistyka nowego modelu będzie nawiązywać do legendarnego FJ Cruisera. Jednak nowy model zaoferuje dużo lepsze właściwości jezdne w terenie.

Koncepcyjny model FT-4X wyposażono w kilka ciekawych rozwiązań, które raczej nie przejdą do wersji produkcyjnej, ale są warte odnotowania. Przednie reflektory można wyjąć i mogą służyć jako latarki, a tylna klapa multi-hatch jest otwierana do góry i na boki. Podobnie wygląda sytuacja z głośnikami, które można wyjąć na zewnątrz. Funkcję podłokietnika pełni śpiwór, a uchwytami przednich drzwi są butelki na wodę. W lusterku bocznym zainstalowano kamerę GoPro, a w tylnej kanapie umieszczono lodówkę i podgrzewacz.

Raczej nie powinniśmy oczekiwać, że większość z tych rozwiązań trafi do wersji produkcyjnej, ale przykład Toyoty C-HR pokazuje, że firmy coraz częściej decydują się na wprowadzanie do życia odważnych projektów.

Podobne wiadomości:

Toyota Mirai z zasięgiem 1000 km

Toyota Mirai z zasięgiem 1000 km

Aktualności 2018-07-31

40 tys. hybryd Toyoty na polskich drogach

40 tys. hybryd Toyoty na polskich drogach

Aktualności 2018-07-23

Komentuj:

~StaszekZ 2017-06-27

Toyota to świetny wybór na długie dystanse jak dla mnie. Zazwyczaj wypożyczam roczne modele Toyoty w Panek i zawsze jestem bardzo zadowolony. auta sprawne technicznie i bardzo komfortowe.

~stefek 2017-06-20

Wole bardziej opływowe kształty, jak ma np. tivoli. Taki kanciasty bardziej przypomina wojskową terenówkę niż sportowego suva do miasta. Ciekawe jak to cenowo będzie wygladało.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Słaby wzrok za kierownicą
Słaby wzrok za kierownicą
Podczas prowadzenia auta dobry wzrok to podstawa – ryzyko spowodowania wypadku przez kierowcę o zbyt małej ostrości wzroku jest większe niż u osób, które nie mają wady wzroku.