mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota? Tylko jako hybryda

Toyota? Tylko jako hybryda

Koncern Toyota w przyszłości skupi się tylko i wyłącznie na produkcji samochodów z napędem hybrydowym. To kolejny krok japońskiej marki w kontynuowaniu ofensywy rynkowej nastawionej na ekologię.

Toyota? Tylko jako hybryda

„Nasza wizja na przyszłość to 100 procentowa produkcja aut z napędem hybrydowym” – zapowiada na łamach niemieckiej gazety „WirtschaftsWoche” szef Toyoty, Tokuichi Uranishi. Kiedy dokładnie ma nastąpić całkowity zwrot w kierunku hybryd tego jeszcze nie wiadomo, jednak jak poinformował główny menadżer japońskiej marki, od 2009 roku Toyota będzie sukcesywnie rozbudowywać flotę modeli z tym alternatywnym źródłem napędu.

Mimo niemałego zaangażowania w rozwój przyjaznych środowisku technologii Toyota mimo wszystko stanie przed sporym dylematem jeśli chodzi o aktualnie oferowane modele, które z zasady potrzebują do jazdy znacznie więcej paliwa, jak chociażby legendarna terenówka Land Cruiser. Technologia hybrydowa póki co nie znalazła zastosowania w tego typu samochodach.

„Nie da się ukryć, że jest to dla nas pewien problem” – potwierdza szef Toyoty. „Źli chłopcy”… – jak określa swoje paliwożerne modele Tokuichi Uranishi, … „dają nam jak na razie znacznie więcej renomy i prestiżu niż mniejsze samochody.”

Czytaj także:

Ponad 100 tys. hybryd Toyoty 2007-08-31

10 lat hybryd Toyoty 2007-08-14

Hybrydy podbijają USA 2007-08-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando