mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota? Tylko jako hybryda

Toyota? Tylko jako hybryda

Koncern Toyota w przyszłości skupi się tylko i wyłącznie na produkcji samochodów z napędem hybrydowym. To kolejny krok japońskiej marki w kontynuowaniu ofensywy rynkowej nastawionej na ekologię.

Toyota? Tylko jako hybryda

„Nasza wizja na przyszłość to 100 procentowa produkcja aut z napędem hybrydowym” – zapowiada na łamach niemieckiej gazety „WirtschaftsWoche” szef Toyoty, Tokuichi Uranishi. Kiedy dokładnie ma nastąpić całkowity zwrot w kierunku hybryd tego jeszcze nie wiadomo, jednak jak poinformował główny menadżer japońskiej marki, od 2009 roku Toyota będzie sukcesywnie rozbudowywać flotę modeli z tym alternatywnym źródłem napędu.

Mimo niemałego zaangażowania w rozwój przyjaznych środowisku technologii Toyota mimo wszystko stanie przed sporym dylematem jeśli chodzi o aktualnie oferowane modele, które z zasady potrzebują do jazdy znacznie więcej paliwa, jak chociażby legendarna terenówka Land Cruiser. Technologia hybrydowa póki co nie znalazła zastosowania w tego typu samochodach.

„Nie da się ukryć, że jest to dla nas pewien problem” – potwierdza szef Toyoty. „Źli chłopcy”… – jak określa swoje paliwożerne modele Tokuichi Uranishi, … „dają nam jak na razie znacznie więcej renomy i prestiżu niż mniejsze samochody.”

Czytaj także:

Ponad 100 tys. hybryd Toyoty 2007-08-31

10 lat hybryd Toyoty 2007-08-14

Hybrydy podbijają USA 2007-08-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.