mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota Yaris zwycięzcą w raporcie TUV

Toyota Yaris zwycięzcą w raporcie TUV

Kolejny raport TUV potwierdza opinię o małej awaryjności aut marki Toyota

TÜV przebadało w ubiegłym roku brało 7,2 mln pojazdów, poruszających się po niemieckich drogach. Okazało się, że 16,5% z nich ma znaczne usterki techniczne, które zagrażają bezpieczeństwu jazdy. Liczba samochodów z poważnymi defektami wzrosła o 1,3% w porównaniu do roku poprzedniego i o 4,9% w stosunku do roku 1996.

Kolejny raz przekonaliśmy się, że samochody japońskie, a w szczególności Toyoty są odporne na usterki.

W grupie trzylatków, jako auto najmniej awaryjne, zwyciężyła Toyota Yaris. Również wśród pojazdów 4-5 letnich na szczycie listy, wspólnie z Porche 911, znalazł się model Toyoty – Picnic. Mało awaryjny okazał się również Mercedes SL, który wygrał aż w trzech grupach wiekowych: od 6 do 11 lat.

Przegranymi raportu są: wśród pojazdów najmłodszych Chrysler Voyager, w grupie 6,7-latków Alfa Romeo 145/146, natomiast wśród aut najstarszych Skoda Favorit.

Pogorszenie stanu technicznego aut w Niemczech uparuje się w złej koniunkturze, w związku z czym Niemcy szukają wszędzie oszczędności. Biorąc pod uwagę sytuację finansową Polaków oraz stan dróg w naszym kraju, wyniki podobnego raportu przeprowadzonego w Polsce mogłyby okazać się więcej niż niepokojące. Nie zapominajmy, że na własnym bezpieczeństwie na pewno nie warto oszczędzać.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 40 400 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Yaris Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Yaris TUV

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

~misiek 2008-01-15

Ja myślę ,że np.Volkswagen ma więcej rodzaj silników niż Toyota.W związku z tym ,wiadomo ,że Volkswagen więcej jest narażony na awarie.Przecież np . corolla na 4 rodzaje silników,a Volkswagen o wiele więcej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision E - elektryczna przyszłość
Skoda Vision E - elektryczna przyszłość
Na targach motoryzacyjnych w Szanghaju zadebiutuje elektryzująca premiera Skody. Pięciodrzwiowy SUV potrafi pokonać nawet 500 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną, a do tego posiada zdolność autonomicznej jazdy trzeciego stopnia.