mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota będzie monitorować kierowców

Toyota będzie monitorować kierowców

Już w przyszłym roku w pierwszych samochodach dostępna będzie technologia opracowana przez Toyotę, której zadaniem będzie utrzymywanie koncentracji kierowców na drodze przed autem.

Obraz z kamery umieszczonej na kole kierownicy śledzącej wzrok kierowcy, będzie na bieżąco analizował, czy oczy prowadzącego skierowane są do przodu. Jeśli na dłużej oderwie on wzrok od kierunku jazdy, wówczas zapali się lampka ostrzegawcza oraz właczony zostanie sygnał dźwiękowy. Jeśli mimo to kierowca nie będzie reagował w dalszym ciągu, wówczas uruchomione zostaną hamulce.

Na początku system ten będzie oferowany w hybrydowym modelu Lexus GS, który zadebiutuje w Japonii wiosną przyszłego roku. Następnie znajdzie się on w wyposażeniu innych modeli marki Lexus. Nie wiadomo, kiedy nowa technologia trafi na rynki zagraniczne oraz do samochodów marki Toyota.

Nowe urządzenie jest kolejnym pozwalającym uniknąć spowodowanie wypadku drogowego. Jak wynika z badań zmniejszona koncentracja jest jedną z głównych przyczyn kolizji drogowych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.