mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota będzie poprawiać Land Cruisery

Toyota będzie poprawiać Land Cruisery

Po kłopotach z trakcją w Lexusie GX 460 na rynku amerykańskim, europejski oddział Toyoty zdecydował o wprowadzeniu zmian w oprogramowaniu systemu stabilizacji pojazdu (VSC) w modelu Land Cruiser 150, który automatycznie zapobiega poślizgowi bocznemu kół.

Toyota będzie poprawiać Land Cruisery
Wewnętrzne badania przeprowadzone przez Toyotę na rynku amerykańskim na modelu Lexus GX 460, w ślad za doniesieniami jednego z amerykańskich czasopism, pozwalają przypuszczać, że w pewnych ekstremalnych sytuacjach szybkiemu pokonywaniu ciasnych zakrętów może towarzyszyć uślizg kół tylnej osi wymagający od kierowcy dodatkowej korekty kołem kierownicy. Dlatego dystrybuowany w USA oraz w niektórych krajach Europy Wschodniej GX 460 został objęty prewencyjną akcją wymiany oprogramowania systemu stabilizacji pojazdu (VSC).

W Europie (w tym także w Polsce) jak dotąd nie było żadnych informacji o jakichkolwiek problemach dotyczących stabilności prowadzenia Land Cruiser 150 podczas pokonywania łuków. Jednak, ze względu na silne pokrewieństwo techniczne dotyczące modeli Lexus GX 460 oraz Toyota Land Cruiser 150, Toyota Motor Europe zdecydowała się dokonać prewencyjnej aktualizacji oprogramowania systemu VSC także w Toyocie.

Toyota Motor Poland powiadomiła już Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o planowanej akcji dotyczącej aktualizacji oprogramowania systemu VSC. W Polsce akcja ta obejmie 176 aut. Przewidywany czas pobytu na stacji serwisowej – ok. 40 minut.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Land Cruiser
Toyota Land Cruiser
Cena podstawowa już od: 189 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.