mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota blisko 10 milionów?

Toyota blisko 10 milionów?

Toyota chce do 2008 roku zwiększyć globalną sprzedaż swoich aut o 20%. Jeżeli zapowiedzi japońskiej marki znajdą swoje odzwierciedlenie na światowych rynkach wówczas Toyota będzie bliska przekroczenia granicy sprzedaży w roku 10 milionów samochodów.

Toyota blisko 10 milionów?
Największy, japoński producent samochodów nadal zamierza budować nowe fabryki tym samym realizując założenia inwestycyjne marki. Mimo kilku wpadek związanych z licznymi awariami swoich modeli jakie zanotowała Toyota w pierwszej połowie bieżącego roku marka nadal zwiększa sprzedaż. Według danych przedstawionych przez koncern w ubiegłym roku Toyota na całym świecie sprzedała 8,13 mln samochodów.

Zapowiadany przez Toyotę wzrost sprzedaży o 20% do roku 2008 może przyczynić się do sprzedaży 9,8 mln pojazdów, a stąd już bardzo blisko do przekroczenia magicznej granicy 10 mln sprzedanych aut rocznie.

Czytaj także:

Toyota grozi amerykańskim gigantom 2006-08-02

Rekordy i kryzysy Toyoty 2006-07-27

Komentuj:

~raiders 2006-09-20

dla mnie to brzytkie auta a wykończenie tandetnymi plastykami w środku to już tandetaX2( ale jak się sprzedają to może nie mam racji:)) hehe

~ech 2006-09-20

znaczy jakość w ilość poszła...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Scala - nowy kompakt z Czech
Skoda Scala - nowy kompakt z Czech
Skoda Scala to całkiem nowy model w gamie czeskiego producenta. Zastąpi Skodę Rapid, ale wymiarami znajdzie się między nią a Octavią.