mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota dalej największym producentem

Toyota dalej największym producentem

Toyota w dalszym ciągu pozostaje największym producentem samochodów na świecie.

Toyota dalej największym producentem
Japońska firma dalej utrzymuje pozycję lidera (dane za 2010 rok) mimo wielkich akcji serwisowych, przez które jej sprzedaż w pewnym okresie znacznie spadła. Produkcja samochodów marki, łącznie z submarkami takimi jak Lexus, Daihatsu i Hino, podniosła się o 8% do poziomu 8.42 milionów sztuk w 2010 roku. Sprzedaż firmy w Stanach spadła o 0,4% to 1.76 milionów ostatniego roku, gdy firma starała się z całych sił odbudować swoją, dotychczas świetną, reputację po wielkich akcjach serwisowych i skandalach z blokującym się pedałem gazu, których rezultatem była śmierć kilku osób. W Chinach natomiast sprzedaż wzrosła o 19%, jednak Japończycy dalej zajmują drugą lokatę za General Motors z udziałem 29% w rynku. - Sprzedaż Toyoty w Azji wzrasta, jednak w Chinach widoczne jest ciągnięcie się w ogonie za General Motors - powiedział Satoru Takada, analityk rynku z Tokio. - W Stanach akcje serwisowe, brak nowych rewolucyjnych modeli oraz ucięcie sprzedaży Camry, czyli najczęściej widywanej Toyoty na tamtejszych ulicach, nie pomaga.

Jeśli już mowa o GM, to zajmuje on drugie miejsce w światowym rankingu, zaraz po Toyocie. Sprzedaż wzrosła o 12% do poziomu 8.39 milionów samochodów w 2010 roku. General Motors po raz pierwszy w swojej 102 letniej historii sprzedał więcej aut poza granicami USA niż na swojej ziemi - konkretnie chodzi tu o większą sprzedaż koncernu w Chinach, niż w Stanach. GM dostarczył 2.351.610 samochodów w Kraju Środka w 2010 roku, czyli o 29% więcej niż w 2009. W Stanach do klientów trafiło 2.215.227 aut, zatem różnica może nie jest gigantyczna, ale jest.

Volkswagen plasuje się na trzecim miejscu największych producentów samochodów na świecie. W 2010 roku Niemcy sprzedali 7.14 milionów samochodów, czyli o 14% więcej w porównaniu z 2009 rokiem, a przewiduje się, że w 2011 sprzedaż będzie jeszcze o 5% większa.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.