mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota gromi w USA

Toyota gromi w USA

Już nie tylko cały koncern Toyoty ale także sama marka jest najbardziej popularna wśród kierowców w Stanach Zjednoczonych. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku na drogach USA przybyło więcej samochodów z logo japońskiej marki niż dotychczasowych liderów rynku północnoamerykańskiego, Chevroleta i Forda.

Toyota gromi w USA
Od stycznia do końca maja 2007 roku Toyota zdołała sprzedać dokładnie 954 000 pojazdów. Jak donosi gazeta „Detroit News”, Japończycy zdetronizowali tym samym dotychczasowych liderów „markowego rankingu”, Chevroleta i Forda. W porównaniu z dwoma amerykańskimi firmami Toyota sprzedała o 5 200 aut więcej od Chevroleta i blisko 40 000 od Forda.

Do wyników Toyoty wliczono jedynie sprzedaż mocno spokrewnionej marki-córki Scion. Lexus został sklasyfikowany na osobnej pozycji.

Czytaj także:

Diesle Isuzu dla Toyoty 2007-06-18

Toyota europejską marką 2007-05-08

Toyota wychodzi na prowadzenie 2007-04-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando