mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota grozi amerykańskim gigantom

Toyota grozi amerykańskim gigantom

Coraz mniej powietrza mają amerykańscy producenci samochodów na rodzimym rynku. Według najświeższych statystyk sprzedaży samochodów wynika, że Toyota wyprzedziła Forda i znacznie zbliżyła się do wyników General Motors, obecnego lidera w Stanach Zjednoczonych.

Toyota grozi amerykańskim gigantom

W siódmym miesiącu tego roku Japończycy sprzedali na północnoamerykańskim rynku 241 800 samochodów, aż o 12 procent więcej niż w podobnym okresie roku 2005. Awans Toyoty na drugie miejsce był możliwy także dzięki słabej kondycji Forda, który zanotował spadek sprzedaży aut o 35%. Przed azjatycką marką znajduje się już tylko światowy gigant, koncern General Motors, któremu także nie wiedzie się najlepiej. W badanym miesiącu GM jest 22% na minusie.

Stracili nie tylko amerykańscy producenci, ale też cały rynek samochodowy w USA, który zanotował o 5% niższe obroty w sprzedaży. W ubiegłym miesiącu zyskały natomiast takie marki jak: Honda, Hyundai, Volkswagen, Mercedes i Porsche. Wyników nie udało się poprawić dwóm innym niemieckim producentom, Audi i BMW.

Czytaj także:

Diesle Toyoty z Polski 2006-08-02

Toyota najwartościowszą marką 2006-08-01

Rekordy i kryzysy Toyoty 2006-07-27

Komentuj:

~Marcin 2006-08-04

Mysle ze tak szybko jak wchodzi na szczyt, tak szybko z niego spadnie. Coraz`wiecej usterek i "Re call" Poza tym mimo iz jezdzi to calkiem dobrze, to nie da sie ukryc zludzenia, ze siedzi sie w blaszanej puszcze jak sardynka...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando