Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota grozi amerykańskim gigantom

Toyota grozi amerykańskim gigantom

Coraz mniej powietrza mają amerykańscy producenci samochodów na rodzimym rynku. Według najświeższych statystyk sprzedaży samochodów wynika, że Toyota wyprzedziła Forda i znacznie zbliżyła się do wyników General Motors, obecnego lidera w Stanach Zjednoczonych.

Toyota grozi amerykańskim gigantom

W siódmym miesiącu tego roku Japończycy sprzedali na północnoamerykańskim rynku 241 800 samochodów, aż o 12 procent więcej niż w podobnym okresie roku 2005. Awans Toyoty na drugie miejsce był możliwy także dzięki słabej kondycji Forda, który zanotował spadek sprzedaży aut o 35%. Przed azjatycką marką znajduje się już tylko światowy gigant, koncern General Motors, któremu także nie wiedzie się najlepiej. W badanym miesiącu GM jest 22% na minusie.

Stracili nie tylko amerykańscy producenci, ale też cały rynek samochodowy w USA, który zanotował o 5% niższe obroty w sprzedaży. W ubiegłym miesiącu zyskały natomiast takie marki jak: Honda, Hyundai, Volkswagen, Mercedes i Porsche. Wyników nie udało się poprawić dwóm innym niemieckim producentom, Audi i BMW.

Czytaj także:

Diesle Toyoty z Polski 2006-08-02

Toyota najwartościowszą marką 2006-08-01

Rekordy i kryzysy Toyoty 2006-07-27

Komentuj:

~Marcin 2006-08-04

Mysle ze tak szybko jak wchodzi na szczyt, tak szybko z niego spadnie. Coraz`wiecej usterek i "Re call" Poza tym mimo iz jezdzi to calkiem dobrze, to nie da sie ukryc zludzenia, ze siedzi sie w blaszanej puszcze jak sardynka...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj