mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota i Lexus rządzą w Europie

Toyota i Lexus rządzą w Europie

Choć zaledwie 10 procent łącznej sprzedaży modeli z napędem hybrydowym koncernu Toyota przypada na Stary Kontynent, to i tak producent ten jest zdecydowanym liderem tego rynku.

Toyota i Lexus rządzą w Europie
Sprzedaż wszystkich hybrydowych aut Toyoty przekroczyła właśnie 200 tys. (dokładnie 202.126) w Europie, co przy ponad 2 milionach sprzedanych hybryd na całym świecie, dobitnie pokazuje, iż ten segment rynku wciąż jest mało popularny na naszym kontynencie. Jednak coś chyba drgnęło w ostatnim czasie. 200 tys. hybryd sprzedanych zostało bowiem od 2000 roku, a tymczasem sprzedaż ponad połowy tej liczby zajęła już tylko ostatnie 24 miesiące.

Władze japońskiego koncernu liczą jednak, iż tempo sprzedaży hybryd wzrośnie w najbliższym czasie i to znacznie. Głównym motorem napędowym ma tu być nowa generacja Priusa, na którego od czerwca br. przyjęto już ponad 17 tys. zamówień. Wyposażony w napęd Hybrid Synergy Drive nowej generacji Prius może pochwalić się najniższą emisją CO2 (89 g/km) wśród aut z segmentu C/D. A to w wielu państwach zachodniej Europy przekłada się na niższe obciążenia podatkowe.

Znacznie mniejszą, choć równie ważną cegiełkę dokłada ze swoimi hybrydowymi modelami Lexus. Aż trzy auta tej luksusowej marki - GS 450h, LS 600h oraz RX 450h - dysponują tzw. napędem full hybrid (Lexus Hybrid Drive). To obecnie jedyny producent z segmentu premium, który na europejskim rynku ma taką ofertę. W Europie stanowią one ok. 40% całkowitej sprzedaży Lexusa, a tylko w krajach zachodniej Europy ok. 52%.

Toyota stawia sobie ambitny cel, by od przyszłego roku roczna sprzedaż hybryd Toyoty wynosiła milion egzemplarzy. Z czego, tak jak to jest dziś, 10% ma przypadać na Europę. Pomocne mają być w tym nowe modele, m.in. od przyszłego roku do sprzedaży trafi hybrydowa wersja Aurisa, a od 2020 roku Toyota chce, by wszystkie jej modele miały w swojej gamie również napęd hybrydowy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Lexus LS
Lexus LS
Cena podstawowa już od: 490 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Lexus GS
Lexus GS
Cena podstawowa już od: 199 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Lexus RX
Lexus RX
Cena podstawowa już od: 251 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Aktualności 2017-08-28

Lexus LS już w polskich salonach

Lexus LS już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Volkswagen Golf Sportsvan odświeżony
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie będziemy mogli zobaczyć odświeżoną wersję rodzinnego Golfa Sportsvan. Producent zmienił wygląd, wzbogacił wyposażenie i odświeżył gamę silników.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic