mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota i Lexus rządzą w Europie

Toyota i Lexus rządzą w Europie

Choć zaledwie 10 procent łącznej sprzedaży modeli z napędem hybrydowym koncernu Toyota przypada na Stary Kontynent, to i tak producent ten jest zdecydowanym liderem tego rynku.

Toyota i Lexus rządzą w Europie
Sprzedaż wszystkich hybrydowych aut Toyoty przekroczyła właśnie 200 tys. (dokładnie 202.126) w Europie, co przy ponad 2 milionach sprzedanych hybryd na całym świecie, dobitnie pokazuje, iż ten segment rynku wciąż jest mało popularny na naszym kontynencie. Jednak coś chyba drgnęło w ostatnim czasie. 200 tys. hybryd sprzedanych zostało bowiem od 2000 roku, a tymczasem sprzedaż ponad połowy tej liczby zajęła już tylko ostatnie 24 miesiące.

Władze japońskiego koncernu liczą jednak, iż tempo sprzedaży hybryd wzrośnie w najbliższym czasie i to znacznie. Głównym motorem napędowym ma tu być nowa generacja Priusa, na którego od czerwca br. przyjęto już ponad 17 tys. zamówień. Wyposażony w napęd Hybrid Synergy Drive nowej generacji Prius może pochwalić się najniższą emisją CO2 (89 g/km) wśród aut z segmentu C/D. A to w wielu państwach zachodniej Europy przekłada się na niższe obciążenia podatkowe.

Znacznie mniejszą, choć równie ważną cegiełkę dokłada ze swoimi hybrydowymi modelami Lexus. Aż trzy auta tej luksusowej marki - GS 450h, LS 600h oraz RX 450h - dysponują tzw. napędem full hybrid (Lexus Hybrid Drive). To obecnie jedyny producent z segmentu premium, który na europejskim rynku ma taką ofertę. W Europie stanowią one ok. 40% całkowitej sprzedaży Lexusa, a tylko w krajach zachodniej Europy ok. 52%.

Toyota stawia sobie ambitny cel, by od przyszłego roku roczna sprzedaż hybryd Toyoty wynosiła milion egzemplarzy. Z czego, tak jak to jest dziś, 10% ma przypadać na Europę. Pomocne mają być w tym nowe modele, m.in. od przyszłego roku do sprzedaży trafi hybrydowa wersja Aurisa, a od 2020 roku Toyota chce, by wszystkie jej modele miały w swojej gamie również napęd hybrydowy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Lexus LS
Lexus LS
Cena podstawowa już od: 490 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Lexus GS
Lexus GS
Cena podstawowa już od: 199 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Lexus RX
Lexus RX
Cena podstawowa już od: 251 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Aktualności 2017-08-28

Lexus UX - premiera w Genewie

Lexus UX - premiera w Genewie

Aktualności 2018-02-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.