mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota i Tesla będą współpracować

Toyota i Tesla będą współpracować

Tesla Motors i Toyota Motor Corporation zamierzają współpracować nad konstruowaniem pojazdów elektrycznych. Toyota Motor Company zainwestuje w firmę Tesla także w zakresie produkcji podzespołów oraz systemu produkcji i wsparcia technicznego.

Toyota i Tesla będą współpracować
W celu zintensyfikowania prac firmy zamierzają utworzyć zespół specjalistów. TMC podjęła decyzję o zakupie akcji firmy Tesla o wartości 50 milionów USD. – „Dostrzegam ogromny potencjał technologii firmy Tesla i jestem pod wrażeniem jej przywiązania do monozukuri (podejście Toyoty do produkcji)” – mówi prezes TMC Akio Toyoda.– „Współpraca z młodą firmą, jaką jest Tesla, będzie dla Toyoty okazją, by przypomnieć sobie ducha nowych wyzwań, podejmowania szybkich decyzji i elastyczności, które charakteryzują firmę Tesla. Dziesiątki lat temu Toyota też była młodą firmą. Wierzę, że współpraca z Teslą rozbudzi w pracownikach Toyoty owego ducha i zachęci ich do mierzenia się z wyzwaniami przyszłości.”

– „Fundamentami firmy Toyota są nowatorstwo, jakość i ciągły ruch. Decyzja Toyoty o podjęciu współpracy i zainwestowaniu w firmę Tesla to dla nas prawdziwy zaszczyt i potwierdzenie zalet naszej technologii” – mówi dyrektor generalny i założyciel firmy Tesla, Elon Musk – „Współpraca da nam możliwość czerpania z ogromnego doświadczenia Toyoty w zakresie projektowania i produkcji.”

TMC wprowadziła na rynek pierwszą generację hybrydowych samochodów Prius 1997 roku i w ciągu kolejnych dwunastu lat wyprodukowała około 2,5 miliona pojazdów hybrydowych. Pod koniec ubiegłego roku TMC uruchomiła wynajem hybrydowych samochodów Prius Plug-in, które można ładować energią ze źródeł zewnętrznych, takich jak domowe gniazdko elektryczne. Firma planuje wypuścić na rynek pojazdy elektryczne w roku 2012.

Celem firmy Tesla jest produkcja coraz bardziej dostępnych samochodów elektrycznych przeznaczonych dla klientów masowych – przy radykalnym obniżeniu kosztów takich pojazdów. Firma Tesla, mająca siedzibę w Palo Alto w Kalifornii, dostarczył klientom w Ameryce Północnej, Europie i Azji ponad 1000 Roadsterów. Tesla projektuje i wytwarza samochody elektryczne  i elementy napędów elektrycznych. W chwili obecnej jest jedynym w USA producentem samochodów, który produkuje seryjnie i sprzedaje pojazdy elektryczne zdolne do poruszania się po autostradach. Tesla Roadster wyróżnia się przyspieszeniem lepszym od większości samochodów sportowych, jednak nie emituje żadnych szkodliwych substancji. Pojazdy Tesla Roadster mogą być serwisowane u klienta.

Podobne wiadomości:

Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką

Tesla pracuje nad elektryczną ciężarówką

Ciężarówki i Autobusy 2017-09-18

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.