mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota kolejny rok liderem

Toyota kolejny rok liderem

Toyota Motor Poland nieprzerwanie od stycznia była liderem rankingu sprzedaży nowych samochodów osobowych. Rok 2008 - pomimo trudnej sytuacji na polskim rynku motoryzacyjnym - Toyota zakończyła z najwyższym wynikiem sprzedaży w swojej 18 letniej historii na rynku polskim.

Toyota kolejny rok liderem
Z wartością 34.855 sprzedanych aut (okres styczeń – grudzień bez wyników Lexusa) Toyota wyprzedza kolejną w rankingu Skodę o około 2 tys. sztuk. Dla porównania dystans ten w zeszłym roku wynosił około 900 sztuk. Toyota rok 2008 zakończyła z blisko 11% udziałem w rynku aut osobowych w Polsce.

Witold Nowicki - Dyrektor Handlowy TMPL: „ Jesteśmy dumni z faktu, iż drugi rok z rzędu Toyota zajmuje pierwsze miejsce na rynku aut osobowych, w szczególności że rok 2008 był wyjątkowo wymagający dla sektora motoryzacyjnego. Przez 12 miesięcy staraliśmy się potwierdzać pokładane w nas zaufanie Klientów, dlatego zrealizowaliśmy unikatowe przedsięwzięcie – PREMIUM, oferując bardzo atrakcyjne wersje naszych aut. W ubiegłym roku Toyota nie wprowadziła praktycznie żadnych nowych modeli oprócz ikony 4x4 - Land Crusiera V8. Jednak dzięki odważnym decyzjom, takim jak repozycjonowanie cen i odpowiedniej strategii udało nam się utrzymać pozycję lidera. Warto zwrócić uwagę, że Toyota jako pierwsza w Polsce zmieniła ceny swoich aut wobec wzmacniającej się złotówki, a dopiero w ślad za nią poszła konkurencja.”

Najczęściej kupowanym modelem Toyoty pozostaje Yaris, który plasuje się na drugim miejscu w rankingu najbardziej popularnych aut w Polsce. wynik Yarisa – 12.335 sztuk - pokazuje wzrost względem poprzedniego roku o 4,9%.

Duże zainteresowanie odnotował w tym roku segment 4x4. Liderem sprzedaży „aut na bezdroża” pozostaje RAV4 z wynikiem 3.283 sprzedanych aut. Duet Auris/Corolla śmiało poczyna sobie w segmencie samochodów kompaktowych. Auris zapracował sobie w 2008 roku na miano najczęściej kupowanego kompaktu typu hatchback z wynikiem 7.008 (+27%), zaś Corolla z wynikiem sprzedaży 4.763 (+25%) ma blisko 40% udział sprzedaży wśród sedanów w segmencie C.

Corolla Verso znalazła się na drugim miejscu w segmencie aut MPV z wynikiem 1.271 sztuk (+7,8%).   

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 43 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Yaris Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Yaris

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Komentuj:

~Burak 2009-01-16

Kartofel, schowaj sobie politykę, wiesz gdzie... Dlaczeko nie dokopiesz Donkowi? Tu sa samochody, a nie kartofle...

~kartofel 2009-01-15

w IV pomrocznej najlepsi to rydzyk, kurski, skoda i toyota!!!! W tej czwórce kaczyńscy są daleko poza czołówką!

~sdf 2009-01-11

Design nadal jest taki sobie. Właściwości jezdne słabe, silniki również. Materiały wnętrza - tandetne. Niezawodność - coraz gorsza (poczytajcie podsumowanie roku 2008 przez prezesa Toyoty). Niestety, ale w firmie, która była wzorem genialnego i innowacyjnego zarządzania dzieje się ostatnio niezbyt dobrze.

~Ossy 2009-01-11

Niestety dość długo japończycy serwowali auta dość nudne, ale niezawodne. Teraz się to jednak zmieniło. Honda, Mazda, Subaru oferują auta ciekawe stylistycznie i bardzo solidne. Toyota ma dość dziwny design od blisko 10 lat, jednym to się podoba, innym nie. Zwróciłbym uwagę, że Toyoty na rynku amerykańskim są trochę inne (np. Camry, Solara). Pamiętać też trzeba, iż Lexus to także Toyota, a samochody tej marki mają także ciekawy design.

~A.L. (TG) 2009-01-10

Toyki nie są złe, ale nudne jak cholera...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando