mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota myśli nad następcą Supry

Toyota myśli nad następcą Supry

Główny inżynier Toyoty, Tetsuya Tada zdradził w jednym z wywiadów, że chciałby aby na rynku pojawił się następca legendarnej Toyoty Supry. Na razie jednak żadne decyzje w tej sprawie nie zostały podjęte.

Toyota myśli nad następcą Supry
"Teraz mamy GT 86, który będzie naszym sportowym autem średniej wielkości. Chciałbym by w naszej gamie był mniejszy i większy samochód sportowy. Jeden z nich może być następcą Toyoty Supry. Jeszcze nic nie zdecydowaliśmy", powiedział australijskiemu serwisowi Drive, Tetsuya Tada. Podczas targów w Tokio prezes japońskiego koncernu Akio Toyoda powiedział do mediów: "Osobiście kocham zapach spalin i dźwięk silnik dlatego mam nadzieję, że ten typ aut nigdy nie zniknie. Mam nadzieję, że samochody nadal będą dostarczać marzeń i inspiracji dla ludzi wszystkich epok. Szczerze wierzę, że nie ważne jak bardzo zaawansowane będą auta to najważniejsze jest by nadal posiadać to uczucie."

Główny inżynier Toyoty zasugerował, że następca Supry również mógłby powstać we współpracy z Subaru. Toyota w swojej historii posiada takie sportowe auta jak Celica, która zwyciężała na trasach rajdowych, czy właśnie model Supra uwielbiany przez fanów tuningu. Supra pojawiła się w późnych latach 70-tych i produkowana była do roku 2002. Pod maską pracował rzędowy 6-cylindrowy silnik. To auto jest jednym z tych, które powinno posiadać swojego nadstępce. Dla Toyoty będzie to duże wyzwanie wprowadzić na rynek godnego nadstępce dla Supry, ale gra jest warta świeczki.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Supra Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Toyota Supra

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris o mocy 210 KM

Toyota Yaris o mocy 210 KM

Aktualności 2017-01-12

Nowa Toyota Camry debiutuje w Detroit

Nowa Toyota Camry debiutuje w Detroit

Premiery 2017-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Czym są Inteligentne Systemy Transportowe?
Czym są Inteligentne Systemy Transportowe?
Liczba samochodów ciągle rośnie. To wynik intensywnego rozwoju gospodarczego, wzrostu zamożności i coraz większej potrzeby mobilności. Konsekwencją jest niewydolność infrastruktury i rosnący poziom zanieczyszczenia. Samorządy muszą zapewnić rozwiązania, które nie tylko udrożnią ruch, ale przy okazji zadbają o czyste środowisko.