mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota myśli o tanich modelach

Toyota myśli o tanich modelach

Sukces, jaki odnosi Dacia Logan, spowodował, iż również Toyota zastanawia się poważnie nad wejściem do segmentu tanich aut, które trafiłyby na rozwijające się rynki.

O takiej możliwości powiedział prezes japońskiego koncernu Katsuaki Watanabe podczas trwających jeszcze targów motoryzacyjnych w Genewie. Być może nowe modele, na początku najwyżej dwa, sprzedawane byłyby pod zupełnie nową marką. Trafią one do sprzedaży najwcześniej pod koniec obecnej dekady, na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, do Rosji, Indii, Chin czy Brazylii. Toyota nie planuje sprzedaży tego typu aut w Europie Zachodniej, choć dostępna jest tam obecnie i Dacia Logan.

Najtańszym modelem Toyoty w Europie jest malutkie Aygo, jednak jest ono zbyt małe, by móc pretendować do auta rodzinnego. Nowe modele, w tym przede wszystkim czterodrzwiowy sedan, mają być większe, a dodatkowo jeszcze tańsze od Aygo. Oczywiste jest, iż nie będą one oferować takiego samego poziomu wyposażenia czy jakości wykończenia, jak inne modele marki Toyota.

Tani sedan ma rywalizować głównie z Dacią Logan oraz produkowanym w Turcji Fiatem Albea. Drugi model stanie w szranki z m.in. Citroenem Berlingo, Peugeotem Partnerem i Renault Kangoo.

Czytaj także:
Tani Nissan na rozwijające się rynki (2006-02-10)

"Francuski" Logan (2006-02-07)

"Fiatowski" rywal Dacii Logan (2006-01-25)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando