mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota myśli o tanich modelach

Toyota myśli o tanich modelach

Sukces, jaki odnosi Dacia Logan, spowodował, iż również Toyota zastanawia się poważnie nad wejściem do segmentu tanich aut, które trafiłyby na rozwijające się rynki.

O takiej możliwości powiedział prezes japońskiego koncernu Katsuaki Watanabe podczas trwających jeszcze targów motoryzacyjnych w Genewie. Być może nowe modele, na początku najwyżej dwa, sprzedawane byłyby pod zupełnie nową marką. Trafią one do sprzedaży najwcześniej pod koniec obecnej dekady, na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, do Rosji, Indii, Chin czy Brazylii. Toyota nie planuje sprzedaży tego typu aut w Europie Zachodniej, choć dostępna jest tam obecnie i Dacia Logan.

Najtańszym modelem Toyoty w Europie jest malutkie Aygo, jednak jest ono zbyt małe, by móc pretendować do auta rodzinnego. Nowe modele, w tym przede wszystkim czterodrzwiowy sedan, mają być większe, a dodatkowo jeszcze tańsze od Aygo. Oczywiste jest, iż nie będą one oferować takiego samego poziomu wyposażenia czy jakości wykończenia, jak inne modele marki Toyota.

Tani sedan ma rywalizować głównie z Dacią Logan oraz produkowanym w Turcji Fiatem Albea. Drugi model stanie w szranki z m.in. Citroenem Berlingo, Peugeotem Partnerem i Renault Kangoo.

Czytaj także:
Tani Nissan na rozwijające się rynki (2006-02-10)

"Francuski" Logan (2006-02-07)

"Fiatowski" rywal Dacii Logan (2006-01-25)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Aktualności 2017-01-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.