mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota na targach Paryż Motor Show

Toyota na targach Paryż Motor Show

Toyota szykuje trzy premiery na zbliżające się targi motoryzacyjne Paryż Motor Show. Na stoisku japońskiego producenta najważniejszym modelem będzie nowy crossover C-HR. Poza tym zobaczymy hybrydę plug-in oraz koncepcyjne auto z napędem wodorowym.

Toyota na targach Paryż Motor Show
Toyota C-HR to najnowszy crossover marki, który na rynku będzie rywalizował z takimi autami jak
Nissan Juke, czy Peugeot 2008. W aucie nie zabraknie hybrydowego układu napędowego. Ten zastosowany to napęd 4. generacji zapożyczony z nowego Priusa.Z kolei gama Priusa powiększy się o nową wersję tego modelu - Priusa Plug-in Hybrid. Będzie to druga generacja tego modelu, którego akumulatory można ładować z domowego gniazdka. Samochód zbudowano na platformie TNGA (Toyota New Global Architecture), nowej płycie podłogowej z nisko położonym środkiem ciężkości.Trzecią premierą Toyoty na targach Paryż Motor Show będzie auto o nazwie FCV Plus Concept. Już teraz japoński producent mówi, że ten pojazd powstał do badań nad przyszłymi samochodami zasilanymi przez wodorowe ogniwa paliwowe. W FCV Plus każde z czterech kół napędzane jest przez zintegrowany silnik elektryczny. Energia służąca do zasilania jednostek elektrycznych pochodzi z ogniw paliwowych. Toyota wierzy, iż  w przyszłości samochód będzie nie tylko pełnił funkcję środka transportu, ale również gdy zajdzie taka potrzeba to sprawdzi się w roli przydomowej elektrowni.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota

Podobne wiadomości:

Toyota Tacoma Carlex Design - Park Jurajski

auto motor i sport 2016-10-27

Tym razem firma Carlex Design zmodyfikowała cały samochód, a nie tylko jego wnętrze. Toyota Tacoma ma agresywny wygląd i dotrze tam, gdzie inne auta odmówią posłuszeństwa.

Toyota Mirai - lot z prądem

auto motor i sport 2016-10-12

Rozpiętość skrzydeł jumbo jeta jest większa niż długość pierwszego lotu braci Wright – oto postęp. I tak jak 19 lat temu wykonała pierwszy lot z hybrydami, tak teraz Toyota wykonuje pierwszy lot na wodór. W teście Mirai, czyli po japońsku – przyszłość.

Komentuj:

~mazur 2016-09-20

Ciekawe jak będzie wyglądać nowy crossover C-HR. Mam nadzieje, że tak samo dobrze jak na zdjęciach. Zobaczymy

~szymański.bohdan 2016-09-17

Toyota to najlepsza marka. Od wielu lat inwestujemy w jej samochody, niezależnie czy to prywatnie czy służbowo. Przy wymianie modeli firmowych aut, zdecydowaliśmy się na współpracę z Panek S.A. ponieważ jako nieliczna z wypożyczalni, miała w swojej ofercie modele, które nas interesowały. Dodatkowy plus za podejście do klienta i jego potrzeb.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando