mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota najbardziej odpowiedzialna w przemyśle

Toyota najbardziej odpowiedzialna w przemyśle

Po raz drugi fabryka Toyoty została liderem ogólnopolskiego Rankingu Odpowiedzialnych Firm branży przemysłowej i chemicznej publikowanym przez Dziennik Gazetę Prawną.

Toyota najbardziej odpowiedzialna w przemyśle
Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne całościowe zestawienie największych spółek w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR) czyli współpracy z różnymi grupami otoczenia wewnętrznego i zewnętrznego firmy takimi jak: społeczność lokalna, partnerzy biznesowi, pracownicy. Patronem merytorycznym przedsięwzięcia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, za weryfikację zaś odpowiada firma doradczo-audytorska PricewaterhouseCoopers. Ranking jest publikowany corocznie od 2007 przez Dziennik Gazetę Prawną. Umożliwia on porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami oraz stanowi cenne narzędzie ułatwiające uporządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu w firmach. W 2013 roku w badaniu  i audycie, na bazie których stworzono ranking, wzięło dział łącznie ponad 150 spółek działających na polskim rynku.

Wyniki VII Rankingu Odpowiedzialnych Firm ogłoszono podczas gali, która odbyła się pod koniec kwietnia w sali Skybox na stadionie Legii Warszawa. Fabryka Toyoty zajęła pierwsze miejsce w branży przemysłowej i chemicznej oraz dziesiąte miejsce w zestawieniu ogólnym. - Cieszy nas także 10. pozycja w klasyfikacji wszystkich firm w Polsce. I trudno tutaj o wyższą pozycję, gdyż naszymi klientami są inne fabryki Toyoty. Nie mamy więc możliwości kontaktu i współpracy z bezpośrednim klientem np. na zasadach marketingu społecznego.  – mówi Grzegorz Górski kierownik administracji i spraw korporacyjnych wałbrzyskiej Toyoty – Ale za to nadrabiamy to na innych obszarach np. współpracy z lokalną społecznością, co potwierdzają bardzo wysokie wyniki w obszarach zaangażowania społecznego i innowacyjności społecznej – dodaje Górski.

Podobne wiadomości:

Audi z filtrem dla alergików

Audi z filtrem dla alergików

Technika 2016-05-23

Ferrari Testarossa z serialu

Ferrari Testarossa z serialu "Miami Vice" na...

Samochody luksusowe 2015-07-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny model
Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny model
Mało kto pamięta, że od kilku lat w ofercie Mercedesa możemy znaleźć Klasę B Electric Drive. Niestety, z powodu bardzo słabej sprzedaży samochód zostanie wycofany z oferty niemieckiego producenta.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic