mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota najlepsza w Australii

Toyota najlepsza w Australii

Zakończony przed niecałym tygodniem 2006 rok był na rynku australijskim niewiele gorszy od rekordowego 2005 r. Ponad 962,5 tys. sprzedanych nowych samochodów oznacza spadek o 2,6%.

Według Petera Sturrocka, prezesa Australijskiej Izby Przemysłu Motoryzacyjnego (FCAI), to bardzo dobry wynik, zważywszy na spore wahania cen paliw w ubiegłym roku oraz niekorzystnie kształtujący się kurs dolara australijskiego.

Czwarty już rok z rzędu liderem australijskiego rynku motoryzacyjnego pod względem liczby sprzedanych aut jest Toyota, której udział w rynku w ubiegłym roku wyniósł 22,2%. Drugie miejsce zajmuje lokalna marka Holden należąca do koncernu GM (15,2%), zaś trzecie Ford (11,9%).

Kolejne lokaty zajmują Mazda (6,6%), Honda (5,6%), która awansowała w tym zestawieniu aż o trzy pozycje, Mitsubishi (5,6%), Nissan (5,5%) oraz Hyundai (4,8%).

Również nieznaczne wahania miały miejsce w poszczególnych segmentach rynkowych. Wzrost sprzedaży i to aż o 21,1% zanotowały małe auta, nie tylko ze względu na mniejsze zużycie paliwa, ale także dlatego, iż nowości w tym segmencie są coraz bardziej przestronne, praktyczne i znacznie lepiej wyposażone niż jeszcze przed kilkoma laty. Wzrost o 10,5% miał miejsce w segmencie luksusowych SUV-ów, zaś największy spadek zanotowały auta z klasy średniej wyższej oraz średnie SUV-y.

W bieżącym roku FCAI prognozuje nieznaczną poprawę w stosunku do roku ubiegłego. Łączna sprzedaż nowych aut ma wynieść ok. 970 tys. sztuk.

Czytaj także:
Rynek amerykański nieznacznie w dół (2007-01-04)


Podobne wiadomości:

Rynek amerykański nieznacznie w dół

Rynek amerykański nieznacznie w dół

Aktualności 2007-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.