Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota najwartościowszą marką

Toyota najwartościowszą marką

W tegorocznym rankingu stu najwartościowszych marek przeprowadzonym przez magazyn "Businessweek" najwyższą lokatę spośród wszystkich marek samochodowych zajęła Toyota.

Toyota najwartościowszą marką

Japońska marka awansowała na siódmą pozycję w rankingu, a jej wartość została oszacowana na 27,9 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 12 procent w porównaniu z ubiegłoroczną listą. Drugie miejsce wśród marek motoryzacyjnych, a dziesiąte w całym rankingu, zajął Mercedes, który był też najlepszą marką niemiecką. Wartość marki Mercedes wynosi 21,8 miliarda USD i jest wyższa o 9 proc. niż przed rokiem.

Największy spadek wartości, a zarazem pozycji w rankingu, zanotowała marka Ford. W porównaniu do ubiegłego roku jej wartość spadła aż o 16 proc., co pozowoliło zająć dopiero 30 pozycję. Spośród wszystkich notowanych w czołowej setce marek samochodowych, Ford jest jedyną, która zanotowała spadek wartości.

W Top 100 marek znalazły się także m.in. BMW na 15 pozycji (+15%, 19,6 mld USD), Volkswagen - 56 (+7%, 6 mld), Porsche - 80 (+4%, 3,9 mld) i po raz pierwszy Lexus, który awansował na 92. lokatę.

Najcenniejszą marką wciąż pozostaje Coca-Cola, której wartość rynkową szacuje się na ok. 67 mld dolarów.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota

Podobne wiadomości:

Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty

Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich...

Aktualności 2016-10-20

Suzuki i Toyota pracują razem

Suzuki i Toyota pracują razem

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

~bugatti 2006-09-21

Super.Ale? co ma w spólnego COCA-COLA z samochodami????????????!!!!!!!!!!!!i kogo obchodzi 67mln dol producenta picia?.Moim zdaniem panie redaktorze nalerzy ten błąd skreślić i poprawić.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?