mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota nie chce już 10 milionów

Toyota nie chce już 10 milionów

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Toyota zweryfikowała swoje plany dotyczące rekordu globalnej sprzedaży nowych aut. Zamiast zapowiadanych 10 milionów japoński koncern nastawia się na sprzedaż 11 milionów samochodów rocznie.

Toyota nie chce już 10 milionów
„Ten cel zostanie zrealizowany w ciągu najbliższych lat” – powiedział w wywiadzie dla magazynu „Auto Motor und Sport” szef Toyoty, Tokuichi Uranishi. Jeśli faktycznie spełnią się zapowiedzi prezesa japońskiej marki, to wówczas Toyota definitywnie zostanie największym producentem samochodów na świecie. Obecnie najgroźniejszym rywalem firmy jest drugi z gigantów samochodowych, amerykański General Motors.

Kiedy dokładnie Toyota ma zamiar przekroczyć granicę 11 milionów sprzedanych aut tego dokładnie nie wiadomo. Na rok obecny plany zakładają dostarczenie do klientów około 9,34 mln pojazdów. W 2009 roku liczba ta ma się zwiększyć do 10,4 mln.

Dowiedz się więcej o marce Toyota

Czytaj także:

Toyota? Tylko jako hybryda 2007-09-18

Toyota gromi w USA 2007-06-19

Toyota europejską marką 2007-05-08

Toyota wychodzi na prowadzenie 2007-04-24
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

~wal kilmer 2007-10-10

Jeden komentarz: jeśli Toyota chce osiągnąć większy sukces w segmencie C, koniecznie musi coś zrobić z Aurisem - kompletny niewypał. Ja jeżdżę jego poprzednikiem (Corolla Hatchback 5D, 1,6) i mogę powiedzieć tylko jedno: gdybym teraz zamierzał zmieniać auto (czego nie zrobię, bo moje autko pracuje bez zarzutu i spełnia wszystkie moje wymagania), z pewnością nie kupiłbym Aurisa. Jest to co najwyżej face lifting Corolli (niestety brzydszy z tyłu), z bardzo niewygodnym dla kolan wysokiego kierowcy rozwiązaniem położenia lewarka biegów, droższy o kilka tysięcy przy tym samym co moje auto wyposażeniu , nieco wolniejszy od mojej Corolli mimo mocniejszego o 12 KM silnika 1,6.

~bugatti 2007-10-09

Z koro Toyota chce osiągnąc puap 11mln samochodow rocznie to musie wprowadzić nowe modele i zająxc podstawowe segmenty ktorych jeszcze nie odkryła i jak najbardziej widzial bymsamochód plasujacy się pomiędzy Auris a Avensins i model o klase wyższy od Avensisa i przydal by sie samochod klasy a mniejszy od Yarisa

~alex 2007-10-09

jestem zwolennikiem tej marki ale obawiaw się że zaczyna u nich liczyc się ilość a nie jakość a to przecież dzięki bezawaryjności zdobywaja tylu klientów

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando