mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota nie zmieni nazwy

Toyota nie zmieni nazwy

Oczywiście nie chodzi tu o zmianę nazwy koncernu, a o nazwę jednego z modeli Toyoty. Japoński koncern porzuca nazwę „Corolla”.

Toyota nie zmieni nazwy
Nazwa "Corolla" na rynku europejskim zniknęła w 2007 z tylnej klapy kompaktowego hatchbacka Toyoty. Nowy model został ochrzczony imieniem  „Auris”. W przyszłości następne generacje japońskiego hatchbacka będą na europejskim rynku pojawiały się nadal pod nazwą „Auris”, choć jakiś czas temu pojawiły się spekulacje o powrocie do poprzedniej nazwy modelu.

Nazwa "Corolla" nie znika jednak całkowicie. Na rynku europejskim, ale także na innych rynkach, włączając w to Stany Zjednoczone, Corolla będzie wciąż dostępna w wersji sedan. Po przeprojektowaniu Corolli w wersji hatchback na rynku amerykańskim być może zadebiutuje także w przyszłości i Auris.

Spekulacje o powrocie do bardziej rozpoznawalnej nazwy wynikały z faktu, że sprzedaż kompaktowej Toyoty na Starym Kontynencie nie spełnia w pełni oczekiwać władz japońskiej marki. Do końca kwietnia sprzedaż Aurisa wyniosła tylko 27.722 egzemplarzy, co jest wynikiem o 27 proc. gorszym niż przed rokiem. Na tle lidera europejskiego segmentu kompaktów, czyli Volkswagena Golfa (w pierwszych czterech miesiącach roku sprzedaż wyniosła 161.753 szt.), również wypada blado. W całym minionym roku sprzedaż Aurisa wyniosła 95.265 aut. W tym samym okresie Europejczycy nabyli zaledwie 26.641 Corolli, co oznaczało spadek o 15,6 proc.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Corolla
Toyota Corolla
Cena podstawowa już od: 69 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Toyota Auris
Toyota Auris
Cena podstawowa już od: 66 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

~R 2012-05-31

Toyocie brakuje dobrego, taniego kombi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.