mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota obniża produkcję

Toyota obniża produkcję

W związku ze spowolnieniem gospodarczym i spadającym popytem na nowe auta. Toyota obniża poziom produkcji w swoich zakładach. Na szczęście Polskie zakłady czeka jedynie okresowa korekta, co nie wpłynie na spadek zatrudnienia.

Toyota obniża produkcję
Wysokie ceny ropy naftowej i ogólnoświatowe osłabienie gospodarcze odbijają się niekorzystnie na branży motoryzacyjnej. W związku ze spadającym popytem na nowe samochody, koncerny są zmuszone do wprowadzenia korekt poziomu produkcji, co w wielu wypadkach oznacza zwolnienia. Także Toyota zamierza obniżyć produkcję. Według wcześniejszych zapowiedzi wiceprezesa koncernu, Takeshi Uchiyamady, firma ma wprowadzić cięcia w zakładach w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Wygląda jednak na to, że polskie zakłady nie przejdą większych zmian. Fabryka Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu, produkująca skrzynie biegów, i litrowe silniki benzynowe pracuje i będzie pracować tak jak do tej pory. Natomiast w związku z mniejszą ilością zamówień ze strony montowni samochodów w Wielkiej Brytanii nastąpią zmiany w poziomie produkcji fabryki Toyota Motor Industries Poland w Jelczu- Laskowicach, gdzie produkowane są dwulitrowe silniki benzynowe i jednostki Diesla. Na szczęście nie oznacza to zmian w zatrudnieniu. Aby dostosować system produkcji do obecnego poziomu zamówień i utrzymać miejsca pracy, produkcja przez pewien czas będzie odbywała się tylko w ramach jednej zmiany.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

~Siwy 2009-01-24

Żaden samochód nie jest bezawaryjny, czy to Fiat czy Lambo. Po prostu kryzys nie ominie żadnej branży motoryzacyjnej, i małe sprostowanie w Jelczu nie produkuje się Benzyny tylko Diesel-a.

~Artur 2008-09-01

A może to dlatego, że klientela zorientowała się, że Toyota opowiada bzdury o swojej bezawaryjności?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.