mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota ponownie bije rekord na Nurburgringu

Toyota ponownie bije rekord na Nurburgringu

Toyota po raz kolejny zawitała na tor Nurburgring, gdzie rzuciła wyzwanie legendarnej "Północnej Pętli" z zamiarem pobicia rekordu przejazdu w kategorii aut elektrycznych. Japoński producent wrócił z Niemiec z tarczą.

Toyota ponownie bije rekord na Nurburgringu
Producent aut z kwitnącej wiśni postawił sobie za cel pobicie rekordu toru, o długości 20.8 km. Rekord ten chciał ustanowić specjalnie skonstruowanym bolidem o napędzie elektrycznym. Toyocie udało się to osiągnąć za pośrednictwem bolidu TMG EV 002, który ustanowił czas 7 min i 22.329 sekundy. Poprzedni rekord został ustanowiony w sierpniu zeszłego rokui również należał do Toyoty. Czas przejazdu został poprawiony o 25 sekund. Za kierownicą bolidu zasiadł Jochen Rumbach.

Wyczyn Toyoty na Nurburgringu to drugi sukces w tym roku bolidu TMG EV P002, który wykręcił również najlepszych czas podczas tegorocznej edycji Pikes Peak International Hill Climb, która odbywała się w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście bolid wykręcił najlepszy czas spośród aut elektrycznych.

Moc bolidu TMG EV P002 wynosi 350 kW a maksymalny moment obrotowy wynosi 900 Nm. Auto maksymalnie może osiągać prędkość 255 km/h. Energia elektryczna jest magazynowana w akumulatorach litowo-jonowych o pojemności 42 kWh. Bolid po całonocnym ładowaniu z gniazdka AC jest gotowy to maksymalnego wykorzystania energii elektrycznej na torze.  Bolid został skonstruowany przy współpracy z firmą Schneider Electric. Poniżej możecie zobaczy jak wyglądało bicie rekordu przez Toyotę:
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Nurburgring rekord tor Nurburgring

Podobne wiadomości:

Porsche 911 Carrera S z rekordem na...

auto motor i sport 0000-00-00

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando