mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota ponownie bije rekord na Nurburgringu

Toyota ponownie bije rekord na Nurburgringu

Toyota po raz kolejny zawitała na tor Nurburgring, gdzie rzuciła wyzwanie legendarnej "Północnej Pętli" z zamiarem pobicia rekordu przejazdu w kategorii aut elektrycznych. Japoński producent wrócił z Niemiec z tarczą.

Toyota ponownie bije rekord na Nurburgringu
Producent aut z kwitnącej wiśni postawił sobie za cel pobicie rekordu toru, o długości 20.8 km. Rekord ten chciał ustanowić specjalnie skonstruowanym bolidem o napędzie elektrycznym. Toyocie udało się to osiągnąć za pośrednictwem bolidu TMG EV 002, który ustanowił czas 7 min i 22.329 sekundy. Poprzedni rekord został ustanowiony w sierpniu zeszłego rokui również należał do Toyoty. Czas przejazdu został poprawiony o 25 sekund. Za kierownicą bolidu zasiadł Jochen Rumbach.

Wyczyn Toyoty na Nurburgringu to drugi sukces w tym roku bolidu TMG EV P002, który wykręcił również najlepszych czas podczas tegorocznej edycji Pikes Peak International Hill Climb, która odbywała się w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście bolid wykręcił najlepszy czas spośród aut elektrycznych.

Moc bolidu TMG EV P002 wynosi 350 kW a maksymalny moment obrotowy wynosi 900 Nm. Auto maksymalnie może osiągać prędkość 255 km/h. Energia elektryczna jest magazynowana w akumulatorach litowo-jonowych o pojemności 42 kWh. Bolid po całonocnym ładowaniu z gniazdka AC jest gotowy to maksymalnego wykorzystania energii elektrycznej na torze.  Bolid został skonstruowany przy współpracy z firmą Schneider Electric. Poniżej możecie zobaczy jak wyglądało bicie rekordu przez Toyotę:
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota Nurburgring rekord tor Nurburgring

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Aktualności 2017-01-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.