mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota przedłuża wstrzymanie produkcji

Toyota przedłuża wstrzymanie produkcji

Toyota łączy się w bólu i cierpieniu z rodzinami ofiar piątkowego trzęsienia ziemi i tsunami, które dotknęło terytorium Japonii. Jak powiedział Prezydent Toyota Motor Corporation, Akio Toyoda: "Pozostaję w modlitwie i solidarności w bólu ze wszystkimi ofiarami katastrofy, która dotknęła nasz kraj w ostatnich dniach".

"Kwestie bezpieczeństwa są dla nas priorytetem, dlatego też zdecydowaliśmy się skoncentrować w najbliższych dniach na ograniczaniu szkód i pomocy w trudnej sytuacji naszych pracowników i całego regionu” - dodał Akio Toyoda.

W dniach 12-13 marca Toyota zapewniała wsparcie dla poszkodowanych w katastrofie na najbardziej dotkniętych obszarach. Specjalne jednostki dostarczały koce, pożywienie, przenośne toalety, oraz zapasy wody. Dodatkowo koncern przekaże istotne wsparcie finansowe (300 mln jenów) na ograniczanie szkód powstałych w katastrofie.

Zgodnie z oświadczeniem prezydenta Toyody, koncern na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo pracowników, dostawców i ich rodzin. Dlatego też Toyota wstrzymuje produkcję we wszystkich fabrykach na terenie Japonii w dniach 14-16 marca. Decyzja ta została podjęta, aby umożliwić pracownikom Toyoty oraz firm kooperujących w Japonii kontakt z rodzinami i potwierdzenie ich bezpieczeństwa. Fabryki koncernu nie zostały bezpośrednio uszkodzone w katastrofie.

Wstrzymanie pracy fabryk Toyoty na terenie Japonii nie będzie miało wpływu na dostępność samochodów i części w Europie i w Polsce. Zarówno centralny skład samochodów i części w Belgii, jak i zapasy magazynowe Toyota Motor Poland są przygotowane na przerwy w produkcji japońskiej.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota trzesienie ziemi

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris HSD w Genewie (wideo)

auto motor i sport 0000-00-00

Toyota FT-86 II - na wideo w akcji

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.