mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota sprzedała jednak mniej niż GM!

Toyota sprzedała jednak mniej niż GM!

Szefowie Toyoty muszą jednak przełknąć gorycz porażki.  Globalne wyniki sprzedaży zostały podliczone i okazało się, że japoński koncern mimo wcześniejszych analiz dostarczył do klientów w 2007 roku o 3 tys. mniej pojazdów niż amerykański gigant General Motors - informuje dziennik Rzeczpospolita.

Toyota sprzedała jednak mniej niż GM!
Tydzień temu w Detroit prezes japońskiej Toyoty Katsuaki Watanabe nisko się kłaniał i przyjmował gratulacje. Był przekonany– jak wszyscy wokoło – że jego koncern odebrał General Motors pozycję lidera na światowym rynku motoryzacyjnym. Zmęczony prezes GM Rick Wagoner zapowiadał odbicie pierwszego miejsca już w tym roku.

Wczoraj okazało się, że GM pozostał liderem, sprzedając o niespełna 3,5 tys. aut więcej niż Japończycy – czyli z dokładnością co do jednego pojazdu 9 369 524 sztuki. Toyota, która na początku stycznia informowała o sprzedaży w przybliżeniu 9,37 mln aut, skorygowała tę liczbę do 9,366 mln. Dla GM jest to wzrost o 3 proc., dla Toyoty o 6 proc.

Ważna część batalii między GM a Toyotą rozegra się także w Polsce. W naszym kraju w ub.r. znalazło się ok. 294 tys. chętnych na nowe pojazdy. To o ponad 2 proc. więcej niż rok wcześniej. Zdaniem Carla Petera Forstera, prezesa GM Europe, Polska będzie w tym roku jednym z najważniejszych rynków dla tego koncernu. Forster nie ukrywa jednak, że niepokojący jest szybki wzrost kosztów pracy w naszym kraju. – Rozumiem, że płace muszą rosnąć i będą dążyły do zrównania z zarobkami w Unii, ale dzieje się to zaskakująco szybko – dodał.

Więcej w Rzeczpospolitej >>> czytaj artykuł
Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota General Motors

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.