mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Wygląda na to, że afera Dieselgate nie zaszkodziła Volkswagenowi. Niemiecki koncern zajął pierwsze miejsce pod względem globalnej sprzedaży samochodów w 2016 roku, wyprzedzając największego konkurenta - Toyotę.

Toyota sprzedała więcej aut niż Volkswagen

Do tej pory liderem w globalnej sprzedaży była Toyota i wszystko wskazywało, że utrzyma fotel lidera. Niemiecki koncern miał przez ostatni rok poważne problemy w związku z aferą spalinową, a tymczasem Japończycy mocno stawiali na technologię hybrydową.

Obydwa koncerny zanotowały wzrost sprzedaży. Toyota tylko o 0,2 proc. względem 2015 roku, a Volkswagen poprawił swój wynik  aż o 3,8 proc. Niby niewiele, ale w skali globalnej robi sporą różnicę.

 

Niemiecki koncern wprowadził na rynek 10 310 000 egzemplarzy samochodów w 2016 roku. To wystarczyło, żeby pokonać Toyotę, która dostarczyła 10 175 000 pojazdów. Różnica pomiędzy liderami jest zatem niewielka.

Mimo drugiego miejsca na podium Toyota poprawiła aż o 6 proc. sprzedaż w Europie. Volkswagen sprawdził sie w Chinach, gdzie wyższa sprzedaż skompensowała straty poniesione na rynku amerykańskim. To właśnie tam w najbliższych latach zamierza inwestować koncern z Wolfsburga.

Można się spodziewać, że w najbliższych latach dwa największe koncerny motoryzacyjne mocno postawią na rozwój technologii elektrycznej w samochodach. Toyota jest w tym temacie o krok dalej niż Volkswagen, a na dodatek oferuje seryjnie produkowany samochód zasilany wodorem  - Mirai. Strategia koncernu VW na najbliższe lata zakłada wprowadzenie kilkudziesięciu modeli zasilanych prądem.

Zatem najbliższe lata będą dużo ciekawsze, a należy pamiętać, że tuż za plecami uplasował się koncern General Motors z wynikiem 9,5 mln sprzedanych samochodów.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Toyota

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

~oKo 2017-02-01

Tytuł zaprzecza treści.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.