mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota stawia na off-road

Toyota stawia na off-road

Toyota próbuje zachęcić entuzjastów jazdy po bezdrożach do kupna nowego modelu FJ Cruiser. Do tego celu zostanie zaprzęgnięta szeroko zakrojona kampania reklamowa pojazdu, która odbędzie się w Stanach Zjednoczonych.

Toyota stawia na off-road

Oprócz standardowych reklam w internecie oraz billboardów, w ramach kampanii będą się odbywać specjalne imprezy off-roadowe. Toyota nie chce ujawnić kosztów całego przedsięwzięcia, które będzie trwało do grudnia bieżącego roku.

Koncern zapewnia, że samochód będzie w pełni przystosowany do jazdy w terenie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom takim jak system kontroli trakcji lub niezależne przednie zawieszenie. Oczekiwania Toyoty to sprzedaż na poziomie 40 tysięcy egzemplarzy.
Cena podstawowej wersji będzie wynosić 23.495 dolarów, w tym przedziale cenowym najgroźniejszym konkurentem wydaje się być Jeep Wrangler.

Od przyszłego miesiąca do końca roku odbędzie się ponad 100 imprez przygotowanych przez koncern. Nowy FJ Cruiser odwiedzi największe miasta oraz kluby motoryzacyjne zajmujące się tematyką jazdy 4x4. W plener pojadą drużyny, w których znajdować się będą profesjonalni kierowcy terenowi. Najbardziej zagorzali ochotnicy będą mogli samodzielnie poprowadzić samochód przez wyboje. W ten sposób Toyota rezygnując z kampanii telewizyjnej chce dotrzeć do konkretnego grona odbiorców jakim są entuzjaści jazdy off-road.

Według danych koncernu wpłynęło już około 90 tysiecy zapytan, z czego tylko jedna czwarta osób zadeklarowałą chęć jazdy off-road tym samochodem. Dla kontrastu trzeba dodać, że ponad 60 procent użytkowników konkurencyjnego Wranglera deklaruje aktywność off-roadową.

Samochód ma szansę odbić część klientów zainteresowanych Jeepem. Posiada on także wielkie grono swoich wiernych użytkowników, którzy cenią samochód za jakość jego wykonania.

Czytaj także:

"Retro-Toyota" (2005-02-10)


Podobne wiadomości:

Sportowa marka od Toyoty

Sportowa marka od Toyoty

Aktualności 2016-11-28

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport