mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota szykuje sportową markę

Toyota szykuje sportową markę

Podczas targów IAA odbywających się nad Menem wiceprezes Toyoty zdradził, że jego koncern rozważa wprowadzenie na rynek marki-córki, która dostarczy specjalnych sportowych modeli.

Toyota szykuje sportową markę
Nowa "sportowa marka" od Toyoty na rynku miałaby zadebiutować w przeciągu kilku lat. Wiceprezes Toyota Europe, Karl Schlicht zdradził serwisowi AutoExpress, że "obecnie rozważana jest sportowa linia dla modelów Toyoty”. Schlicht wierzy w „apetyt Toyoty do tworzenia sportowych samochodów”.

To od razu wywołało falę domysłów, że pierwszym autem mógłby być pokazany we Frankfurcie Yaris Hybrid-R, ale w rozmowie z AutoExpress Schlicht uciął wszelkie spekulacje. Auto nie wejdzie do seryjnej produkcji, ale technologia wykorzystana w tym modelu koncepcyjnym trafi do przyszłych modeli również tych sportowych.

Przy nowej marce swoją rękę przyłoży na pewno TMG, czyli dział zajmujący się wyścigowymi samochodami. Przy okazji wiceprezes Toyota Europe zdradził, że japoński producent wciąż dyskutuje nad spadkobiercą Supry oraz GT86 w wersji kabriolet.

Czy japoński producent potrzebuje własnej marki w stylu AMG? Jasne, bo obok aut hybrydowych Toyota może śmiało produkować auta sportowe, a dowodem na to jest świetna GT86. Z drugiej strony to odmłodzi wizerunek marki.

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

~Kuba 2013-09-12

Jestem zdecydowanie na tak !!! Jeżdżę Toyota i jest to super samochód, ale prawie całkowicie pozbawiony emocji :/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.