mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota też może być wadliwa

Toyota też może być wadliwa

Niektóre modele samochodów marki Toyota mogą być dotknięte wadami fabrycznymi. O usterkach stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia konsumentów poinformował Prezesa UOKiK producent pojazdów.

W wyniku intensywnej eksploatacji w wysokich temperaturach może ulec deformacji przewód podciśnieniowy. W konsekwencji może to doprowadzić do wydłużenia drogi hamowania. Usterka ta dotyczy modeli Avensis (wyprodukowanych w Wlk. Brytanii, w okresie od 21 lutego 2003 r. do 24 listopada 2004 r.), Corolla (wyprodukowanych w Wlk. Brytanii, w okresie od 1 kwietnia 2003 r. do 14 marca 2005 r.), Corolla (wyprodukowanych w Turcji, w okresie od 7 czerwca 2004 r. do 17 marca 2005 r.).
 
Z kolei w samochodach Toyota Land Cruiser 90/95 wyprodukowanych w Japonii w okresie od 22 maja 2001 r. do 30 września 2002 r. w wyniku poluzowania przegubu kulowego łączącego dolny wahacz ze zwrotnicą koła może dojść do utraty kierowalności pojazdu.

Zgodnie z zapewnieniami Toyota Motor Poland, wszyscy właściciele wadliwych pojazdów zostaną poinformowani listownie o konieczności przeprowadzenia badań kontrolnych. Jednocześnie producent zobowiązał się do dokonania bezpłatnej wymiany wadliwych elementów przez autoryzowane stacje obsługi technicznej. Koncern nie poinformował, ile wadliwych pojazdów trafiło na rynek polski.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?