mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota też zwiększa produkcję

Toyota też zwiększa produkcję

Przed paroma dniami informowaliśmy o zamiarach zwiększenia produkcji przez firmę Ford w Europie. Dzisiaj, w odpowiedzi na duży popyt, podobne zamiary ogłosiła Toyota.

Japoński koncern zamierza zwiększyć już w tym roku produkcję w swoich fabrykach w Wielkiej Brytanii oraz Francji. Dwie brytyjskie fabryki wytwarzające modele Avensis oraz Corolla w przyszłym roku zwiększą produkcję z 220 tysięcy egzemplarzy do 285 tysięcy. Francuski zakład Toyoty w Valenciennes, gdzie powstaje Yaris, zwiększy liczbę wypuszczonych aut ze 184 tysięcy do 210 tysięcy.

Roczna produkcja Toyoty na obszarze Europy, razem z fabryką w Turcji, wynosić będzie 645.000 samochodów. Dodatkowo od przyszłego roku w czeskiej fabryce Toyota wytwarzać będzie wspólnie z grupą PSA Peugeot Citroen 300 tysięcy małych aut, z czego 100 tysięcy sprzedawanych będzie pod marką Toyoty.

W pierwszych czterech miesiącach tego roku Toyota sprzedała w Europie rekordową liczbę 343.926 samochodów, co stanowi 22-procentowy wzrost w porównaniu do zeszłego roku. Zwiększył się też udział japońskiej firmy w europejskim rynku z 4,6 do 5,3%

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech