mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota też zwiększa produkcję

Toyota też zwiększa produkcję

Przed paroma dniami informowaliśmy o zamiarach zwiększenia produkcji przez firmę Ford w Europie. Dzisiaj, w odpowiedzi na duży popyt, podobne zamiary ogłosiła Toyota.

Japoński koncern zamierza zwiększyć już w tym roku produkcję w swoich fabrykach w Wielkiej Brytanii oraz Francji. Dwie brytyjskie fabryki wytwarzające modele Avensis oraz Corolla w przyszłym roku zwiększą produkcję z 220 tysięcy egzemplarzy do 285 tysięcy. Francuski zakład Toyoty w Valenciennes, gdzie powstaje Yaris, zwiększy liczbę wypuszczonych aut ze 184 tysięcy do 210 tysięcy.

Roczna produkcja Toyoty na obszarze Europy, razem z fabryką w Turcji, wynosić będzie 645.000 samochodów. Dodatkowo od przyszłego roku w czeskiej fabryce Toyota wytwarzać będzie wspólnie z grupą PSA Peugeot Citroen 300 tysięcy małych aut, z czego 100 tysięcy sprzedawanych będzie pod marką Toyoty.

W pierwszych czterech miesiącach tego roku Toyota sprzedała w Europie rekordową liczbę 343.926 samochodów, co stanowi 22-procentowy wzrost w porównaniu do zeszłego roku. Zwiększył się też udział japońskiej firmy w europejskim rynku z 4,6 do 5,3%

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.