mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota w Rosji: decyzja przesunięta

Toyota w Rosji: decyzja przesunięta

Wciąż koncern Toyota Motor Corporation nie podjął ostatecznej decyzji o dokładnej lokalizacji fabryki samochodów na terenie Rosji.

Zarząd japońskiej firmy decyzję o wybudowaniu fabryki w Rosji, w której produkcja ruszyć miała w 2006 r., podjął już w listopadzie ubiegłego roku. Jednak do dziś nie wiadomo, gdzie dokładnie powstanie fabryka. Prezes firmy, Fujio Cho, stwierdził, iż firma potrzebuje jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji i najprawdopodobniej rozpoczęcie budowy zostanie przesunięte w czasie.

Tymczasem przewodniczący Obwodu Leningradzkiego, Grigory Dvas, w wywiadzie dla agencji Prime-Tass, stwierdził, że ostateczna decyzja o wyborze miejsca dla fabryki zostanie ogłoszona już w lutym. W grę wchodzi Sankt Petersburg, a także kilka innych lokalizacji w Obwodzie Leningradzkim.

Obszar ten ma zostać objęty specjalną strefą ekonomiczną, co zapewni Toyocie profity w postaci nie płacenia podatków w początkowej fazie działalności.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic