mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota w Rosji: decyzja przesunięta

Toyota w Rosji: decyzja przesunięta

Wciąż koncern Toyota Motor Corporation nie podjął ostatecznej decyzji o dokładnej lokalizacji fabryki samochodów na terenie Rosji.

Zarząd japońskiej firmy decyzję o wybudowaniu fabryki w Rosji, w której produkcja ruszyć miała w 2006 r., podjął już w listopadzie ubiegłego roku. Jednak do dziś nie wiadomo, gdzie dokładnie powstanie fabryka. Prezes firmy, Fujio Cho, stwierdził, iż firma potrzebuje jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji i najprawdopodobniej rozpoczęcie budowy zostanie przesunięte w czasie.

Tymczasem przewodniczący Obwodu Leningradzkiego, Grigory Dvas, w wywiadzie dla agencji Prime-Tass, stwierdził, że ostateczna decyzja o wyborze miejsca dla fabryki zostanie ogłoszona już w lutym. W grę wchodzi Sankt Petersburg, a także kilka innych lokalizacji w Obwodzie Leningradzkim.

Obszar ten ma zostać objęty specjalną strefą ekonomiczną, co zapewni Toyocie profity w postaci nie płacenia podatków w początkowej fazie działalności.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.