mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota w polskim Isuzu Motors?

Toyota w polskim Isuzu Motors?

Według japońskiej prasy Toyota zostanie nowym właścicielem fabryki silników Diesla w Tychach należącej do Isuzu Motors. Porozumienie w tej sprawie podpisano podobno na początku listopada.

Toyota w polskim Isuzu Motors?

W Polsce nikt z zainteresowanych nie potwierdza informacji dziennika " Nihon Keizai Shimbun", według którego Isuzu rozważa sprzedaż 60 proc. udziałów w Dmaksie, fabryce dużych silników w USA, oraz spółki Isuzu Motors Polska. Tymczasem informacje o przewidywanej zmianie właściciela dotarły już do związkowców z Isuzu w Tychach, gdzie produkuje się średniej wielkości diesle. "Ta zmiana ma związek z restrukturyzacją koncernu. W środę spotykamy się z przedstawicielem GM, który w związku z tą sprawą przyleci do nas ze Szwajcarii - powiedział "Rz" jeden ze związkowców.

Doniesieniom japońskiego dziennika oficjalnie zaprzeczyła centrala Toyoty w Japonii oraz rzecznik Isuzu Kouitsu Mabuchi. Grzegorz Górski, rzecznik prasowy zakładów Toyoty w Jelczu-Laskowicach, najnowocześniejszej fabryki silników w Europie, potwierdził, że przed tygodniem zawarto w Japonii umowę dotyczącą współpracy technologicznej Toyoty z Isuzu. "Nie wiemy jednak nic o konsekwencjach tej umowy dla zakładów w Polsce" - zaznaczył.

Fabryka Isuzu w Tychach działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i być może to jest powód, dla którego Toyota chce tam inwestować. W strefie pracują już zakłady w Jelczu i Wałbrzychu.

Isuzu Motors Polska nie ujawnia najnowszych danych finansowych. Według ostatnich opublikowanych raportów w 2003 r. spółka miała 2,9 mld przychodów ze sprzedaży i 201 mln zł zysku netto.


Przeczytaj także:

Toyota nabywa Isuzu (2006-11-07)

Toyota zainwestuje 145 mln euro w Polsce (2006-08-02)

Diesle Toyoty z Polski (2006-08-02)

Nowy diesel z Jelcza (2006-07-10)

Silniki - polska specjalność (2006-01-24)


 


Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~pracownik ISPOLU 2006-11-29

To zdjęcie z fabryki z bielska nasza w tychach jest ładniejsza

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.