mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota w polskim Isuzu Motors?

Toyota w polskim Isuzu Motors?

Według japońskiej prasy Toyota zostanie nowym właścicielem fabryki silników Diesla w Tychach należącej do Isuzu Motors. Porozumienie w tej sprawie podpisano podobno na początku listopada.

Toyota w polskim Isuzu Motors?

W Polsce nikt z zainteresowanych nie potwierdza informacji dziennika " Nihon Keizai Shimbun", według którego Isuzu rozważa sprzedaż 60 proc. udziałów w Dmaksie, fabryce dużych silników w USA, oraz spółki Isuzu Motors Polska. Tymczasem informacje o przewidywanej zmianie właściciela dotarły już do związkowców z Isuzu w Tychach, gdzie produkuje się średniej wielkości diesle. "Ta zmiana ma związek z restrukturyzacją koncernu. W środę spotykamy się z przedstawicielem GM, który w związku z tą sprawą przyleci do nas ze Szwajcarii - powiedział "Rz" jeden ze związkowców.

Doniesieniom japońskiego dziennika oficjalnie zaprzeczyła centrala Toyoty w Japonii oraz rzecznik Isuzu Kouitsu Mabuchi. Grzegorz Górski, rzecznik prasowy zakładów Toyoty w Jelczu-Laskowicach, najnowocześniejszej fabryki silników w Europie, potwierdził, że przed tygodniem zawarto w Japonii umowę dotyczącą współpracy technologicznej Toyoty z Isuzu. "Nie wiemy jednak nic o konsekwencjach tej umowy dla zakładów w Polsce" - zaznaczył.

Fabryka Isuzu w Tychach działa na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i być może to jest powód, dla którego Toyota chce tam inwestować. W strefie pracują już zakłady w Jelczu i Wałbrzychu.

Isuzu Motors Polska nie ujawnia najnowszych danych finansowych. Według ostatnich opublikowanych raportów w 2003 r. spółka miała 2,9 mld przychodów ze sprzedaży i 201 mln zł zysku netto.


Przeczytaj także:

Toyota nabywa Isuzu (2006-11-07)

Toyota zainwestuje 145 mln euro w Polsce (2006-08-02)

Diesle Toyoty z Polski (2006-08-02)

Nowy diesel z Jelcza (2006-07-10)

Silniki - polska specjalność (2006-01-24)


 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

~pracownik ISPOLU 2006-11-29

To zdjęcie z fabryki z bielska nasza w tychach jest ładniejsza

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.