mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota wychodzi na prowadzenie

Toyota wychodzi na prowadzenie

Toyota Motor Corporation wysunęła się na prowadzenie w rankingu globalnej sprzedaży, wyprzedzając tym samym koncern General Motors, który trzymał się na pierwszym miejscu. Japończycy przez pierwsze trzy miesiące tego roku sprzedali o ponad 100 tysięcy samochodów więcej.

Toyota wychodzi na prowadzenie

Było to już kwestią czasu, kiedy Toyocie uda się w końcu przegonić motoryzacyjnego giganta z Detroit. Oba koncerny odnotowały w pierwszych trzech miesiącach tego roku rekordowe wyniki sprzedaży, ale pomimo tego to japończykom udało się wyprzedzić amerykańską grupę, w dodatku jeszcze na ich własnym gruncie.

Marka Toyota, która jest twórcą niezwykle popularnego za oceanem modelu Camry, poinformowała, że globalny wzrost sprzedaży w stosunku do zeszłego roku wynosi u niej 9 procent. W skład tego zestawienia wchodzą także samochody sprzedawane pod logiem Lexusa, a także nieznanej jeszcze u nas marki Scion. Dodatkowo do sukcesu przyczyniły się jednostki w postaci Daihatsu Motor Co., a także Hino Motors Ltd. Japońscy konkurenci osiągnęli wynik 2,35 milionów egzemplarzy w pierwszym kwartale tego roku.

General Motors, pod skrzydłami którego znajdują się marki takie jak Chevrolet, buick, GMC, Cadillac, Opel czy Saab sprzedały w tym samym okresie o 3 procent więcej samochodów niż w ubiegłym roku, lecz dało to w efekcie wynik 2,26 milionów egzemplarzy.

Koji Endo, analityk sektora motoryzacyjnego Credit Suisse Securities w Tokio tak podsumował opublikowane zestawienie: "Toyota prowadziła przez ostatnie miesiące agresywną politykę modelową na całym świecie. Dzięki temu udało się jej osiągnąć wzrost niemal na każdym rynku, podczas gdy General Motors odnotował zauważalny wzrost jedynie w Chinach."

Czytaj także:

Boom na nowe?! (2007-04-11)

Partnerski program Toyoty (2007-03-20)

Tania Toyota z Polski? (2007-03-12)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

~błyskotka 2007-04-26

W masówce, czyli w produkcji złotych plastików wyszła na prowadzenie spadając w jakości z pierwszego na..... 6, poza skodę, czy warto było???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.