mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota wychodzi na prowadzenie

Toyota wychodzi na prowadzenie

Toyota Motor Corporation wysunęła się na prowadzenie w rankingu globalnej sprzedaży, wyprzedzając tym samym koncern General Motors, który trzymał się na pierwszym miejscu. Japończycy przez pierwsze trzy miesiące tego roku sprzedali o ponad 100 tysięcy samochodów więcej.

Toyota wychodzi na prowadzenie

Było to już kwestią czasu, kiedy Toyocie uda się w końcu przegonić motoryzacyjnego giganta z Detroit. Oba koncerny odnotowały w pierwszych trzech miesiącach tego roku rekordowe wyniki sprzedaży, ale pomimo tego to japończykom udało się wyprzedzić amerykańską grupę, w dodatku jeszcze na ich własnym gruncie.

Marka Toyota, która jest twórcą niezwykle popularnego za oceanem modelu Camry, poinformowała, że globalny wzrost sprzedaży w stosunku do zeszłego roku wynosi u niej 9 procent. W skład tego zestawienia wchodzą także samochody sprzedawane pod logiem Lexusa, a także nieznanej jeszcze u nas marki Scion. Dodatkowo do sukcesu przyczyniły się jednostki w postaci Daihatsu Motor Co., a także Hino Motors Ltd. Japońscy konkurenci osiągnęli wynik 2,35 milionów egzemplarzy w pierwszym kwartale tego roku.

General Motors, pod skrzydłami którego znajdują się marki takie jak Chevrolet, buick, GMC, Cadillac, Opel czy Saab sprzedały w tym samym okresie o 3 procent więcej samochodów niż w ubiegłym roku, lecz dało to w efekcie wynik 2,26 milionów egzemplarzy.

Koji Endo, analityk sektora motoryzacyjnego Credit Suisse Securities w Tokio tak podsumował opublikowane zestawienie: "Toyota prowadziła przez ostatnie miesiące agresywną politykę modelową na całym świecie. Dzięki temu udało się jej osiągnąć wzrost niemal na każdym rynku, podczas gdy General Motors odnotował zauważalny wzrost jedynie w Chinach."

Czytaj także:

Boom na nowe?! (2007-04-11)

Partnerski program Toyoty (2007-03-20)

Tania Toyota z Polski? (2007-03-12)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

~błyskotka 2007-04-26

W masówce, czyli w produkcji złotych plastików wyszła na prowadzenie spadając w jakości z pierwszego na..... 6, poza skodę, czy warto było???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.