mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota wygrywa po raz drugi

Toyota wygrywa po raz drugi

Przed tegorocznym wyścigiem 24h Le Mans atmosfera jest jeszcze gorętsza po wyścigu na torze Spa-Francorchamps. Zespół Toyoty wygrał sześciogodzinny wyścig w Belgii. Teraz to Toyota jest faworytem do zwycięstwa w prestiżowym 24h Le Mans.

Na Silverstone Toyota wywalczyła podwójne podium. W Belgii Anthony Davidson, Nicolas Lapierre i Sebastien Buemi startując bolidem nr 8 wygrali sześciogodzinny wyścig na torze Spa. Po dwóch wyścigach Toyota prowadzi w klasyfikacji konstruktorów z 48 punktami przewagi nad Porsche i trzecim zespołem Audi.

Na Spa Toyota z nr 8 wyścig zaczynała z drugiego pola startowego. W drugiej godzinie załodze udało się objąć prowadzenie. Sebastien Buemi postanowił pozostać na torze w momencie, gdy do boksów zjechał samochód Porsche. Do końca wyścigu Toyota nie oddała prowadzenia, a problemy z bolidem zespołu z Zuffenhausen sprawiły, że druga załoga Toyoty ukończyła wyścig na trzecim miejscu.

Następna eliminacja FIA World Endurance Championship to 24-godzinny wyścig na torze Cicuit de la Sarthe. Dziś faworytem do wygrania wyścigu jest Toyota. Nie powinniśmy jednak popadać w huraoptymizm, gdyż Audi to bardzo doświadczony zespół i w najbardziej prestiżowym wyścigu nie podda się bez ostrej walki. Do tego dochodzi Porsche, które ma sporo do udowodnienia po powrocie do startów w wyścigach długodystansowych. Jedno jest pewne. Dawno nie było takich emocji przed 24 h Le Mans.