mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota wzywa 1250 aut do serwisu

Toyota wzywa 1250 aut do serwisu

O tej akcji serwisowej Toyoty, liczącej ok. 185 tys. aut, już informowaliśmy. Japoński producent ogłosił właśnie analogiczną kampanię naprawczą w naszym kraju, w ramach której do serwisów zawita 1250 aut, modelu Yaris oraz Verso-S.

Toyota wzywa 1250 aut do serwisu
Toyota Motor Poland Company powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w modelach Yaris oraz Verso-S  w elektronicznym module sterującym wspomaganiem układu kierowniczego może dochodzić do skraplania się wody, co może doprowadzić do zwarcia na zaciskach przekaźnika zasilającego silnik elektryczny układu wspomagania. W takim przypadku elektroniczny moduł sterujący zarejestruje nieprawidłowe napięcie w obwodzie wspomagania układu kierowniczego i zawiesi działanie wspomagania. Zostanie również uruchomiona sygnalizacja dźwiękowa oraz zapali się kontrolka ostrzegawcza na panelu wskaźników. Kierowanie samochodem będzie wymagało użycia większej siły.

Wyżej wymieniona usterka może dotyczyć tych egzemplarzy, które zostały wyprodukowane w Japonii lub we Francji (Yaris) w okresie od jesieni 2010 do wiosny 2012, a w przypadku Verso-S wyprodukowanych w Japonii od sierpnia 2010 do sierpnia 2011.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 1.250 samochodów obu wymienionych modeli.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów są zapraszani listownie do autoryzowanych stacji obsługi w celu dokonania bezpłatnej wymiany elektronicznego modułu sterującego wspomaganiem układu kierowniczego. Czas trwania naprawy wynosi od 1 do 2 godzin w zależności od modelu pojazdu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 42 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Toyota Verso
Toyota Verso
Cena podstawowa już od: 75 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Toyota z rekordem aut hybrydowych w Polsce

Aktualności 2017-03-13

Toyota Yaris Hybrid-R Concept: ponad 400 koni...

auto motor i sport 0000-00-00

We Frankfurcie Toyota pokaże hybrydowego Yarisa, który dzięki silnikowi benzynowemu i dwóm elektrycznym osiągać będzie ponad 400 KM!

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross