mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota z GM nie tak szybko

Toyota z GM nie tak szybko

Toyota Motor Corp. i General Motors nie zdecydowały jeszcze o rozszerzeniu porozumienia dotyczącego wspólnych prac nad samochodami poruszanymi ogniwami paliwowymi.

Toyota z GM nie tak szybko

Wg informacji prasowych koncerny miały zadecydować o dalszej współpracy podczas wczorajszego spotkania na szczycie. Rozmowy prezesów Ricka Wagonera (GM) i Katsuaki Watanabe (Toyota) nie przyniosły jednak oczekiwanych rozstrzygnięć.

Dotychczasowa umowa między koncernami wygasa w marcu przyszłego roku. Spekulacje dotyczące jej rozwinięcia pojawiły się już w maju 2005, podczas ostatniej wizyty Wagonera w Japonii.

Rzecznik Toyoty potwierdził fakt wczorajszego spotkania szefów koncernów, ale nie chciał zdradzić szczegółów rozmowy. Powiedział tylko, że przez godzinę rozmawiano o „różnych sprawach”.

Związki Toytoty z GM sięgają 20 lat wstecz, kiedy to firmy wspólnie produkowały samochody w Kalifornii. Współpraca dotycząca tylko ogniw paliwowych nie będzie miała największego znaczenia w przyszłości. Zarówno General Motors jak i Toyota opracowały własne rozwiązania w tym zakresie. Nie wiadomo jak duża część ów technologii to efekt trwających od sześciu lat wspólnych prac.

Prezes GM nie odwiedza dalekiego wschodu tylko ze względu na Toyotę. Japonię Wagoner odwiedził po wizycie w Chinach, gdzie podpisał porozumienie dotyczące pojazdów hybrydowych z SAIC Motor Corp (Hybrydy made in China - czytaj więcej). We wtorek natomiast miało miejsce spotkanie z szefami Suzuki Motor Corp. i Isuzu Motors Ltd. (czytaj więcej: Isuzu chce dominować), których GM jest  mniejszościowym udziałowcem. Jak powiedział rzecznik prasowy były to regularne rozmowy o warunkach prowadzenia interesów.

Warto przeczytać:

Słaby miesiąc "Wielkiej Trójki" 2005-11-03

GM notuje wzrost w Chinach 2005-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.