mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota z Wałbrzycha napędza nowego Yarisa

Toyota z Wałbrzycha napędza nowego Yarisa

W lipcu Toyota Motor Manufacturing Poland w wałbrzychu rozpoczęła produkcję nowych silników i skrzyń biegów do Toyoty Yaris trzeciej generacji.Toyota Yaris począwszy od pierwszej generacji produkowana jest w montowni Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) lokalizowanej w miejscowości Valenciennes na północy Francji. Wałbrzyska fabryka  wysyła  do TMMF skrzynie biegów od 2002 roku czyli od momentu uruchomienia produkcji w Polsce oraz silniki od 2005 roku. Obecnie blisko 50 tys. szt. silników i 110 tys. szt. skrzyń biegów rocznie trafia do Francji z linii montażowych polskiego zakładu podzespołów, co stanowi 19% wartości jego produkcji.

Toyota z Wałbrzycha napędza nowego Yarisa
Po blisko 6 latach od premiery w lipcu ostatni Yaris drugiej generacji zjechał z linii montażowej w fabryce Toyota Motor Manufacturing France w Valenciennes. Francuska fabryka Toyoty rozpoczęła produkcję nowego Yarisa a tym samym zakład w Wałbrzychu uruchomił montaż nowych silników i skrzyń biegów.

Przygotowania do produkcji podzespołów do nowego modelu fabryka w Wałbrzychu rozpoczęła wiosną ubiegłego roku. Przekazanie projektów do seryjnej produkcji i próby seryjne odbyły się bez dodatkowych komplikacji. W czerwcu wszystkie działy potwierdziły gotowość do produkcji masowej, a z początkiem lipca produkty dedykowane dla nowego Yarisa opuściły linie produkcyjne wałbrzyskiej Toyoty.

Podzespoły montowane w Wałbrzychu zostały poddane kilku ważnym modyfikacjom. Trzycylindrowy silnik o pojemności 1.0-litra - laureat prestiżowej nagrody Engine of The Year w latach 2007-2010, zyskał nowy rodzaj tłoków, pierścieni i wtryskiwaczy. Zmienione zostało także sprzęgło, co w efekcie ma przynieść redukcję emisji CO2 ze 118 do 111g przy niezmienionej dynamice i elastyczności. Współpracująca z silnikiem skrzynia pięciobiegowa otrzymała nowe przełożenie przekładni głównej. Skrzynia sześciobiegowa do silnika  1.33-litra produkowanego we Francji została poddana modyfikacji zestawu przełożeń poprawiających dynamikę auta.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 42 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Prius Coupe – za trzy lata

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.