mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota z Wałbrzycha napędza nowego Yarisa

Toyota z Wałbrzycha napędza nowego Yarisa

W lipcu Toyota Motor Manufacturing Poland w wałbrzychu rozpoczęła produkcję nowych silników i skrzyń biegów do Toyoty Yaris trzeciej generacji.Toyota Yaris począwszy od pierwszej generacji produkowana jest w montowni Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) lokalizowanej w miejscowości Valenciennes na północy Francji. Wałbrzyska fabryka  wysyła  do TMMF skrzynie biegów od 2002 roku czyli od momentu uruchomienia produkcji w Polsce oraz silniki od 2005 roku. Obecnie blisko 50 tys. szt. silników i 110 tys. szt. skrzyń biegów rocznie trafia do Francji z linii montażowych polskiego zakładu podzespołów, co stanowi 19% wartości jego produkcji.

Toyota z Wałbrzycha napędza nowego Yarisa
Po blisko 6 latach od premiery w lipcu ostatni Yaris drugiej generacji zjechał z linii montażowej w fabryce Toyota Motor Manufacturing France w Valenciennes. Francuska fabryka Toyoty rozpoczęła produkcję nowego Yarisa a tym samym zakład w Wałbrzychu uruchomił montaż nowych silników i skrzyń biegów.

Przygotowania do produkcji podzespołów do nowego modelu fabryka w Wałbrzychu rozpoczęła wiosną ubiegłego roku. Przekazanie projektów do seryjnej produkcji i próby seryjne odbyły się bez dodatkowych komplikacji. W czerwcu wszystkie działy potwierdziły gotowość do produkcji masowej, a z początkiem lipca produkty dedykowane dla nowego Yarisa opuściły linie produkcyjne wałbrzyskiej Toyoty.

Podzespoły montowane w Wałbrzychu zostały poddane kilku ważnym modyfikacjom. Trzycylindrowy silnik o pojemności 1.0-litra - laureat prestiżowej nagrody Engine of The Year w latach 2007-2010, zyskał nowy rodzaj tłoków, pierścieni i wtryskiwaczy. Zmienione zostało także sprzęgło, co w efekcie ma przynieść redukcję emisji CO2 ze 118 do 111g przy niezmienionej dynamice i elastyczności. Współpracująca z silnikiem skrzynia pięciobiegowa otrzymała nowe przełożenie przekładni głównej. Skrzynia sześciobiegowa do silnika  1.33-litra produkowanego we Francji została poddana modyfikacji zestawu przełożeń poprawiających dynamikę auta.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 42 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa

Fabryka Mercedesa w Jaworze - ruszyła budowa

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hyundai Kona – nowy SUV z Korei
Hyundai Kona – nowy SUV z Korei
Na przełomie września i października zadebiutuje zupełnie nowy Hyundai Kona. Koreański producent od kilku miesięcy pracuje intensywnie nad wersją produkcyjną, a w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia modelu.