mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota z fabryki Fuji

Toyota z fabryki Fuji

Po przejęciu przez koncern Toyota 8,7% udziałów w spółce Fuji Heavy Industries, wytwarzającej auta marki Subaru, rozważa on wykorzystanie amerykańskich fabryk FHI do produkcji własnych modeli.

Choć 8,7% to może niewielki pakiet akcji, jednak czyni on Toyotę największym udziałowcem u wytwórcy Subaru. Pierwszą z korzyści z tej transakcji ma być właśnie wspomniane wyżej wykorzystanie mocy produkcyjnych zakładów FHI. Pozwoli to największemu japońskiemu producentowi na wzmocnienie swojej pozycji na amerykańskim rynku a poprzez to uzyskanie pozycji lidera w światowej motoryzacji.

Do 2008 roku w zakładach Fuji powstawać będzie ok. 100-120 tys. egzemplarzy modeli Camry oraz Highlander, co zwiększy liczbę wyprodukowanych aut w Stanach Zjednoczonych o 6% do ponad 1,9 mln rocznie. Co ważne dla Toyoty, odbędzie się to bez jakichś dodatkowych poważnych nakładów finansowych. Potrzebne będzie tylko dostosowanie linii produkcyjnych do nowych modeli.

Czytaj także:
Toyota przejmuje Subaru (2005-10-05)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.