Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota z fabryki Fuji

Toyota z fabryki Fuji

Po przejęciu przez koncern Toyota 8,7% udziałów w spółce Fuji Heavy Industries, wytwarzającej auta marki Subaru, rozważa on wykorzystanie amerykańskich fabryk FHI do produkcji własnych modeli.

Choć 8,7% to może niewielki pakiet akcji, jednak czyni on Toyotę największym udziałowcem u wytwórcy Subaru. Pierwszą z korzyści z tej transakcji ma być właśnie wspomniane wyżej wykorzystanie mocy produkcyjnych zakładów FHI. Pozwoli to największemu japońskiemu producentowi na wzmocnienie swojej pozycji na amerykańskim rynku a poprzez to uzyskanie pozycji lidera w światowej motoryzacji.

Do 2008 roku w zakładach Fuji powstawać będzie ok. 100-120 tys. egzemplarzy modeli Camry oraz Highlander, co zwiększy liczbę wyprodukowanych aut w Stanach Zjednoczonych o 6% do ponad 1,9 mln rocznie. Co ważne dla Toyoty, odbędzie się to bez jakichś dodatkowych poważnych nakładów finansowych. Potrzebne będzie tylko dostosowanie linii produkcyjnych do nowych modeli.

Czytaj także:
Toyota przejmuje Subaru (2005-10-05)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj