mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota z rekordem w segmencie hybryd

Toyota z rekordem w segmencie hybryd

Europejscy kierowcy coraz chętniej przesiadają się do hybryd, o czym najlepiej przekonuje się Toyota. W minionym roku sprzedaż modeli Toyoty wyposażonych w układ hybrydowy na rynku europejskim wyniosła prawie 157 tys. aut i była aż o 43 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Toyota z rekordem w segmencie hybryd
Toyota, właściwie od samego początku obecności samochodów hybrydowych na rynku, jest zdecydowanym liderem w tym segmencie rynkowym. Łącznie w 2013 roku firma sprzedała 156.863 takich pojazdów (43% wzrostu względem 2012 r.), co odpowiada niemal jednej piątej całkowitej sprzedaży Toyoty i Lexusa w Europie, oraz ponad 28-proc. udziałowi w sprzedaży firmy w Europie Zachodniej.

- Nasze modele hybrydowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki bardzo silnej ofercie w segmencie samochodów kompaktowych, po raz trzeci z rzędu zwiększyliśmy sprzedaż w Europie, przy kurczącym się o 2% rynku motoryzacyjnym - powiedział Karl Schlicht, Executive Vice President TME.

Hybrydowy Yaris, ciesząc się szczególnym zainteresowaniem klientów w ostatnich trzech miesiącach roku, znalazł ponad dwukrotnie więcej nabywców w Europie niż rok wcześniej (49.774 sprzedanych egzemplarzy, wzrost o 25.041). 2013 był także rekordowym rokiem dla sprzedaży Toyoty Auris Hybrid, która wyniosła 39.348 egzemplarzy (wzrost o 66%). Napęd hybrydowy miał aż 60-procentowy udział w odmianie kombi Aurisa (Touring Sports - 15.175 aut).

W ubiegłym roku Europejczycy nabyli także 28.466 aut z rodziny Priusa. Największy udział w tym wyniku (13.009) miała standardowa wersja Priusa. Prius+ sprzedał się w liczbie 10.866 aut, zaś Prius Plug-in w liczbie 4.591 egzemplarzy.

W przypadku marki Lexus, aż 94% wszystkich samochodów tej marki sprzedanych w Europie Zachodniej wykorzystuje napęd hybrydowy. Największą popularnością cieszyły się CT 200h (9.406 sprzedanych aut) oraz IS 300h (5.984).

W minionych dwunastu miesiącach sprzedaż Toyoty na Starym Kontynencie wyniosła 804.259 aut. Z kolei marka Lexus może się pochwalić wynikiem na poziomie 43.281 sztuk.

2013 rok był sporym sukcesem japońskiej marki w Polsce. Toyota sprzedała łącznie aż o 4.263 więcej samochodów niż przed rokiem (25.001), co stanowi niemal połowę wzrostu sprzedaży koncernu w całej Europie. Firma zajęła drugie miejsce na polskim rynku motoryzacyjnym. Toyota Auris była także najczęściej wybieranym samochodem przez klientów indywidualnych w Polsce.

W Polsce udział hybryd nie jest jednak tak okazały jak w całej Europie. Sprzedano łącznie 1.532 auta napędzane jednostką benzynową wspomaganą silnikiem elektrycznym. Polacy kupili najwięcej hybrydowych Aurisów (855) i Yarisów (602). Sprzedaż Priusa zamknęła się liczbą 49 egzemplarzy, Priusa+ - 21, zaś tylko pięciu nabywców zdecydowało się na Priusa ładowanego z gniazdka elektrycznego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 42 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Toyota Auris
Toyota Auris
Cena podstawowa już od: 59 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Lexus CT
Lexus CT
Cena podstawowa już od: 117 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Lexus LS już w polskich salonach

Lexus LS już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-15

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

~gośka 2014-06-05

toyota jest liderem hybryd (wszedzie o tym trabia) i dlatego też nad hybyda akurat tej marki sie zastanwiam, czyli nad yarisem. czy ktos z uzytkownikow (chetniej tych z dłuzszym stazem) powie mi, jak jest z awaryjnoscia tego modelu? czy cokolwwiek wam sie zepsulo/cos trzeba bylo wymieniac? czy obejmowala to gwarancja? czy po dluzszym uzykowaniu hybrydy (np. po roku), spalanie ulegało zmianie? jak to spalanie wygladalo w trasie? ja w nia moze 3-4 razy do roku wyruszam, to wiec to akurat nie byloby dla mnie kluczowym parametrem. z góry dziękuję za pomoc :)

~Paweł 2014-05-23

Najwięcej sprzedanych hybryd Toyoty bo ma chyba ich najwięcej w ofercie, dla tych co jeżdżą dużo głownie po mieście i dla tych co muszą jeszcze zmieścić całą rodzinę z ekwipunkiem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech