mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota zaprzecza planom

Toyota zaprzecza planom

Toyota Motor Corporation zapowiedziało w poniedziałek, iż nie planuje budować w Europie swoich modeli marki Lexus, zaprzeczając tym samym wieściom, które obiegły kilka dni temu świat.

Toyota zaprzecza planom

W zeszłym tygodniu pojawiła się informacja, na temat tego, że budżet na budowę fabryki w Niemczech lub we Francji został zaakceptowany. Podążając za źródłem, można się dowiedzieć, że japoński producent miał zamiar produkować w Europie do końca roku 2015 sto tysięcy egzemplarzy samochodów rocznie.
 
Dowiedz się więcej o marce Lexus
 
W niemieckiej prasie znalazła się również bardziej dokładna informacja, mówiąca o tej samej liczbie samochodów, w którą włączono także produkcję aut pod znaczkiem Toyoty. Jej start zaplanowany był w przeciągu przyszłych pięciu lat, a inwestycja miała pochłonąć 800 milionów euro oraz zapewnić 2 tysiące nowych miejsc pracy.
 
Zobacz galerię marki Lexus

 
Przedstawiciel prasowy koncernu zdementował te plotki, dodając również, że cel ustalony na 2015 rok był także spekulacją. Toyota ogłosiła oficjalną informację na temat planów sprzedażowych dla marki Lexus w roku 2006, gdzie zakłada sprzedaż 45 tysięcy samochodów w Europie, wzrost w porównaniu z 28 tysiącami w zeszłym roku. Obecnie większość samochodów marki Lexus montowanych jest w Japonii oraz Kanadzie.
 
Czytaj także:
 
Nowa fabryka Toyoty w Europie? (2006-05-08)

 
Lexus LS 600h (2006-04-14)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.