mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota zatrudni nowych pracowników w Wałbrzychu

Toyota zatrudni nowych pracowników w Wałbrzychu

Nowa Toyota Aygo to nie tylko szansa japońskiej marki na większe zaistnienie w segmencie najmniejszych aut. Dla wałbrzyskich zakładów Toyoty to kolejne inwestycje i nowi zatrudnieni.

Toyota zatrudni nowych pracowników w Wałbrzychu
W wałbrzyskiej fabryce Toyoty powstaje między innymi mały, litrowy silnik benzynowy, który trafia pod maskę najnowszego dziecka japońskiej marki - Toyoty Aygo. Dostosowanie zakładów do produkcji zmodernizowanej jednostki kosztowało Toyotę 123 mln zł. Na potrzeby produkcji nowego silnika zmodyfikowano podstawowe linie produkcyjne w hali silników, kuźni i odlewni. Uruchomiono także zupełnie nową linię produkcji wałka rozrządu.

Nowe technologie to jedno. Do produkcji jednostki napędowej potrzebne będą nowe ręce do pracy. Zostanie uruchomiona trzecia zmiana, w związku z czym do końca października planowane jest zwiększenie zatrudnienia o około 350 osób.

– W odróżnieniu od poprzednich modernizacji ten projekt był realizowany z minimalnym wsparciem ze strony centrali w Japonii – wyjaśnia Dariusz Mikołajczak, wiceprezes ds. korporacyjnych Toyota Motor Manufacturing Poland. – Tym razem to pracownicy Toyoty w Wałbrzychu wraz ze wsparciem kolegów z Toyota Motor Europe zaprojektowali i przygotowali cały proces produkcyjny - od momentu planowania, aż do uruchomienia całej linii.

Na nowej linii produkcyjnej montowany jest zmodernizowany trzycylindrowy silnik o pojemności jednego litra. Jednostka w wałbrzyskim zakładzie powstaje od 2005 roku. Jej nowa wersja Eco charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa (3,8 l na 100 km) oraz niewielką emisją dwutlenku węgla (88 g na km).

– Uzyskanie tak dobrych osiągów było możliwe dzięki zwiększeniu współczynnika kompresji, zoptymalizowaniu rozrządu oraz zastosowaniu układu recyrkulacji spalin EGR – mówi Dariusz Mikołajczak. – Silnik dostarczany jest do Toyota Peugeot Citroën Automobile w Czechach, producenta Toyoty Aygo, Citroëna C1 i Peugeota 108 oraz Toyoty Yaris wytwarzanej w Toyota Motor Manufacturing France.

Model Aygo, w którym między innymi montowany jest nowy silnik, trafił do sprzedaży w czerwcu. Jak podkreśla Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland, w ciągu dwóch miesięcy sprzedało się 300 egzemplarzy. Klientom podoba się nie tylko niskie spalanie, lecz także możliwość personalizacji auta. Pozwala on dostosować dany egzemplarz do preferencji i gustu właściciela.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Aygo
Toyota Aygo
Cena podstawowa już od: 35 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris o mocy 210 KM

Toyota Yaris o mocy 210 KM

Aktualności 2017-01-12

Nowa Toyota Camry debiutuje w Detroit

Nowa Toyota Camry debiutuje w Detroit

Premiery 2017-01-10

Komentuj:

~panna_anna 2014-09-13

Aygo idealne auto na miejską jazdę. małe, więc wcisnie się w każde miejsce parkingowe ;) a do tego mało pali więc to cieszy chyba najbardziej, no i bezawaryjne

~starks 2014-09-10

No bardzo bardzo fajnie. Słyszałem że nawet powoli zaczyna się rekrutacja. ale to informacja do sprawdzenia na http://top-ogloszenia.net bo tam się ostatnio ogłaszali.

~dawid 2014-09-05

fajnie że fabryka toyoty rośnie w siłę. Miejmy nadzieję, że zaowocuje to jeszcze nowocześniejszymi modelami :)

~Tom 2014-08-19

i dobrze :) sam planuje kupić aygo :) świetny miejski samochód, jestem już po jeździe próbnej i wiem co mówię;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.