Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota zatrudni nowych pracowników w Wałbrzychu

Toyota zatrudni nowych pracowników w Wałbrzychu

Nowa Toyota Aygo to nie tylko szansa japońskiej marki na większe zaistnienie w segmencie najmniejszych aut. Dla wałbrzyskich zakładów Toyoty to kolejne inwestycje i nowi zatrudnieni.

Toyota zatrudni nowych pracowników w Wałbrzychu
W wałbrzyskiej fabryce Toyoty powstaje między innymi mały, litrowy silnik benzynowy, który trafia pod maskę najnowszego dziecka japońskiej marki - Toyoty Aygo. Dostosowanie zakładów do produkcji zmodernizowanej jednostki kosztowało Toyotę 123 mln zł. Na potrzeby produkcji nowego silnika zmodyfikowano podstawowe linie produkcyjne w hali silników, kuźni i odlewni. Uruchomiono także zupełnie nową linię produkcji wałka rozrządu.

Nowe technologie to jedno. Do produkcji jednostki napędowej potrzebne będą nowe ręce do pracy. Zostanie uruchomiona trzecia zmiana, w związku z czym do końca października planowane jest zwiększenie zatrudnienia o około 350 osób.

– W odróżnieniu od poprzednich modernizacji ten projekt był realizowany z minimalnym wsparciem ze strony centrali w Japonii – wyjaśnia Dariusz Mikołajczak, wiceprezes ds. korporacyjnych Toyota Motor Manufacturing Poland. – Tym razem to pracownicy Toyoty w Wałbrzychu wraz ze wsparciem kolegów z Toyota Motor Europe zaprojektowali i przygotowali cały proces produkcyjny - od momentu planowania, aż do uruchomienia całej linii.

Na nowej linii produkcyjnej montowany jest zmodernizowany trzycylindrowy silnik o pojemności jednego litra. Jednostka w wałbrzyskim zakładzie powstaje od 2005 roku. Jej nowa wersja Eco charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa (3,8 l na 100 km) oraz niewielką emisją dwutlenku węgla (88 g na km).

– Uzyskanie tak dobrych osiągów było możliwe dzięki zwiększeniu współczynnika kompresji, zoptymalizowaniu rozrządu oraz zastosowaniu układu recyrkulacji spalin EGR – mówi Dariusz Mikołajczak. – Silnik dostarczany jest do Toyota Peugeot Citroën Automobile w Czechach, producenta Toyoty Aygo, Citroëna C1 i Peugeota 108 oraz Toyoty Yaris wytwarzanej w Toyota Motor Manufacturing France.

Model Aygo, w którym między innymi montowany jest nowy silnik, trafił do sprzedaży w czerwcu. Jak podkreśla Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland, w ciągu dwóch miesięcy sprzedało się 300 egzemplarzy. Klientom podoba się nie tylko niskie spalanie, lecz także możliwość personalizacji auta. Pozwala on dostosować dany egzemplarz do preferencji i gustu właściciela.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Aygo
Toyota Aygo
Cena podstawowa już od: 35 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty

Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich...

Aktualności 2016-10-20

Suzuki i Toyota pracują razem

Suzuki i Toyota pracują razem

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

~panna_anna 2014-09-13

Aygo idealne auto na miejską jazdę. małe, więc wcisnie się w każde miejsce parkingowe ;) a do tego mało pali więc to cieszy chyba najbardziej, no i bezawaryjne

~starks 2014-09-10

No bardzo bardzo fajnie. Słyszałem że nawet powoli zaczyna się rekrutacja. ale to informacja do sprawdzenia na http://top-ogloszenia.net bo tam się ostatnio ogłaszali.

~dawid 2014-09-05

fajnie że fabryka toyoty rośnie w siłę. Miejmy nadzieję, że zaowocuje to jeszcze nowocześniejszymi modelami :)

~Tom 2014-08-19

i dobrze :) sam planuje kupić aygo :) świetny miejski samochód, jestem już po jeździe próbnej i wiem co mówię;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu
Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu
Aston Martin, Ford, Volvo, Rolls-Royce, a teraz Bentley i Lamborghini. Oto lista producentów, którzy zdecydowali się nie uczestniczyć w tegorocznej edycji salonu motoryzacyjnego w Paryżu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj