mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota znów numerem 1

Toyota znów numerem 1

Toyota utrzymała tytuł najlepiej sprzedającego producenta aut na świecie. To już czwarty rok z rzędu, wcześniej została pobita przez VW. Niemiecki producent stracił szansę na pozycję lidera, po fałszowaniu emisjami spalin. Zobacz, ile aut sprzedała Toyota.

Toyota znów numerem 1

Koncern Toyoty w skład, którego wchodzą także marki Lexus, Hino Motors i Daihatsu Motor sprzedał w 2015 roku 10.15 mln samochodów. O dziwo, to o 0,8% mniej niż w 2014 roku, ale mimo to, udało się japońskiej marce utrzymać pozycję lidera. I tak jest od czterech lat.

Volkswagen przegrał wyścig o pierwsze miejsce w rankingu, mimo że prowadził przez pierwszą połowę 2015 roku. Winnym porażki jest kompromitujące oszustwo spalinowe w silnikach Diesla. Światowa sprzedaż niemieckiego producenta zmniejszyła się o 2%, zatrzymując się na wartości 9,9 mln pojazdów, co daje drugie miejsce. Zaraz za nim uplasował się amerykański gigant, czyli General Motors z wynikiem 9,8 mln aut (wzrost o 0,2%).

– Hegemonia Toyoty prawdopodobnie pozostanie niezagrożona przez najbliższych kilka lat, po tym jak afera zdruzgotała plany Volkswagena – ocenia Zhou Jincheng, analityk firmy Fourin. – Przewaga Japończyków będzie się nadal powiększać, ponieważ Volkswagen będzie potrzebował czasu, na dopasowanie strategii do rynków w Europie i USA – dodał.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota wyniki sprzedaży sprzedaż samochodów

Podobne wiadomości:

Pierwszy film na świecie nagrany... kamerą...

auto motor i sport 2016-01-28

"Kamera to kamera. W dodatku całkiem niezła i kolorowa" - twierdzi reżyser pierwszego filmu, nagranego kamerą cofania w samochodzie, Matheo St. Portugal.

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Francja dopłaci do zakupu nowych aut

Finanse i prawo 2017-09-18

Komentuj:

~rump 2016-02-01

Na ten sukces to oni pracują już od lat. Nawet kwestia samochodu wodorowego, jako pierwsi puścili taki samochód seryjnie na rynek i jak widać to był dobry krok, o czym sama sprzedaż świadczy.

~Kuba 2016-01-29

Toyoty według mnie zawsze były najlepszymi autami a w moim przypadku na pewno najmniej awaryjnymi. Zasłużyli sobie na miano lidera.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.