mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota znów wzywa do serwisów

Toyota znów wzywa do serwisów

Toyota znów ma problemy ze swoimi modelami, także marki Lexus, i będzie zmuszona wezwać na całym świecie do serwisów nawet 1,5 samochodów. Tym razem przyczyną jest możliwy wyciek płynu hamulcowego.

Toyota znów wzywa do serwisów
Według informacji japońskiego koncernu najwięcej modeli z możliwą usterką znajduje się na rynku amerykańskim (ok. 750 tys.). W Japonii do warsztatów trafi 582 tys. aut, zaś w Chinach i Europie po ok. 50 tys. samochodów.

Usterka na rynku europejskim dotyczy wyłącznie modeli marki Lexus - GS300, RX330, IS250 oraz IS350. Poza Europą problemy mogą mieć także właściciele modeli Toyota Avalon oraz Highlander (poza wersją hybrydową), a także w mniejszych ilościach modeli Crown, Kluger, Harrier, Alphard, Majesta, Mark X oraz Reiz. We wszystkich wspomnianych przypadkach modele z możliwą usterką pochodzą z lat 2003-2005.

Przyczyną rozpoczęcia akcji serwisowej jest możliwy wyciek płynu hamulcowego, co skutkuje zapalaniem się odpowiedniej lampki kontrolnej. W następstwie tego odczuwalny jest wyraźny spadek skuteczności hamowania. Aby efektywnie zatrzymać auto w takich sytuacjach niezbędne będzie bardzo mocne wciśnięcie pedału hamulca. Jak podają jednak przedstawiciele Toyoty nie doszło jak narazie do żadnych niebezpiecznych sytuacji z tego powodu.

Problemy Toyoty z hamulcami są kolejnymi, jakie w ostatnim czasie nękają największego obecnie producenta aut. Na przełomie 2009 i 2010 roku Toyota wezwała łącznie do serwisów ponad 10 milionów aut. Najwięcej było wynikiem kłopotów z zapadającym się pedałem gazu (2,3 mln aut) oraz dywanikiem, który blokował użycie pedałów (5,4 mln aut).

Podobne wiadomości:

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Znamy ceny nowego Lexusa LS

Aktualności 2017-08-28

Lexus CT 200h – znamy detale

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~toyota 2010-10-24

mimo wszystko wolę psującą się toyotę niż psującą się kiłe czy hundaja.

~hmm 2010-10-23

ale 1,5 samochodow to nie jest az ak duzo hehe

~gruby 2010-10-22

oj Toyota toyota, gdzie ta legendarna niezawodność, czyżby jakość przeszła zbytnio w ilość??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.