mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota znów wzywa do serwisów

Toyota znów wzywa do serwisów

Toyota znów ma problemy ze swoimi modelami, także marki Lexus, i będzie zmuszona wezwać na całym świecie do serwisów nawet 1,5 samochodów. Tym razem przyczyną jest możliwy wyciek płynu hamulcowego.

Toyota znów wzywa do serwisów
Według informacji japońskiego koncernu najwięcej modeli z możliwą usterką znajduje się na rynku amerykańskim (ok. 750 tys.). W Japonii do warsztatów trafi 582 tys. aut, zaś w Chinach i Europie po ok. 50 tys. samochodów.

Usterka na rynku europejskim dotyczy wyłącznie modeli marki Lexus - GS300, RX330, IS250 oraz IS350. Poza Europą problemy mogą mieć także właściciele modeli Toyota Avalon oraz Highlander (poza wersją hybrydową), a także w mniejszych ilościach modeli Crown, Kluger, Harrier, Alphard, Majesta, Mark X oraz Reiz. We wszystkich wspomnianych przypadkach modele z możliwą usterką pochodzą z lat 2003-2005.

Przyczyną rozpoczęcia akcji serwisowej jest możliwy wyciek płynu hamulcowego, co skutkuje zapalaniem się odpowiedniej lampki kontrolnej. W następstwie tego odczuwalny jest wyraźny spadek skuteczności hamowania. Aby efektywnie zatrzymać auto w takich sytuacjach niezbędne będzie bardzo mocne wciśnięcie pedału hamulca. Jak podają jednak przedstawiciele Toyoty nie doszło jak narazie do żadnych niebezpiecznych sytuacji z tego powodu.

Problemy Toyoty z hamulcami są kolejnymi, jakie w ostatnim czasie nękają największego obecnie producenta aut. Na przełomie 2009 i 2010 roku Toyota wezwała łącznie do serwisów ponad 10 milionów aut. Najwięcej było wynikiem kłopotów z zapadającym się pedałem gazu (2,3 mln aut) oraz dywanikiem, który blokował użycie pedałów (5,4 mln aut).

Podobne wiadomości:

Lexusy z zawieszeniem AVS

Lexusy z zawieszeniem AVS

Technika 2016-12-06

Dwa nowe modele Lexusa będą wyposażone standardowo w nowoczesne zawieszenie AVS. Elektroniczny układ monitoruje i dostosowuje siłę tłumienia amortyzatorów w każdym z kół dostosowując je do stanu nawierzchni i preferencji kierowcy.

Sportowa marka od Toyoty

Sportowa marka od Toyoty

Aktualności 2016-11-28

Komentuj:

~toyota 2010-10-24

mimo wszystko wolę psującą się toyotę niż psującą się kiłe czy hundaja.

~hmm 2010-10-23

ale 1,5 samochodow to nie jest az ak duzo hehe

~gruby 2010-10-22

oj Toyota toyota, gdzie ta legendarna niezawodność, czyżby jakość przeszła zbytnio w ilość??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport