mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota zwiększa zatrudnienie

Toyota zwiększa zatrudnienie

"W związku z rozwojem fabryk w Polsce kierownictwo Toyoty podjęło decyzję o zwiększeniu zatrudnienia w fabrykach koncernu w Jelczu-Laskowicach oraz w Wałbrzychu" - informuje Grzegorz Górski, kierownik Corporate Affairs.

Toyota zwiększa zatrudnienie

Wymagania wobec kandydatów zainteresowanych pracą w Toyocie nie są duże. "Aby ubiegać się o pracę w fabrykach Toyoty wystarczy mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej, wykształcenie zawodowe i cechować się dobrym zdrowiem" - mówi Beata Domagała, kierownik działu personalnego fabryki w Jelczu. Następnie należy wypełnić ankietę znajdującą się na stronie internetowej fabryki. Z wybranymi kandydatami pracownicy działu personalnego fabryk kontaktują się telefonicznie.  W dalszym etapie procesu rekrutacji badane są pozostałe predyspozycje kandydata takie jak umiejętność pracy w zespole, chęć do dalszych szkoleń i rozwoju, umiejętność uczenia się czy też podstawowe zdolności manualne. "Nie wymagamy od kandydatów na pracowników produkcji dużego doświadczenia. Wszystkiego uczymy ich podczas trwających do pół roku szkoleń wstępnych i stanowiskowych" - dodaje Beata Domagała.

O intensywnym rozwoju inwestycji japońskiego koncernu w Polsce świadczyć może fakt, że gdy zakłady w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach rozpoczynały swoją działalność w 1999 i 2002 roku planowano w nich zatrudnienie na poziomie odpowiednio: 300 i 350 osób. Jak więc łatwo obliczyć fabryki Toyoty na Dolnym Śląsku pod względem liczby pracowników powiększyły się czterokrotnie w stosunku do pierwotnych założeń.

Przeczytaj także:

Daruma na szczęście w Toyocie (2005-09-15)

Plany Toyoty w Polsce (2005-10-05)

Zobacz galerie:

Otwarcie fabryki Toyoty w Jelczu-Laskowicach

Zakład Toyoty w Jelczu-Laskowicach - produkcja silników diesla


Podobne wiadomości:

Plany Toyoty w Polsce

Plany Toyoty w Polsce

Aktualności 2005-10-05

Daruma na szczęście w Toyocie

Daruma na szczęście w Toyocie

Aktualności 2005-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?