mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyota zwiększa zatrudnienie

Toyota zwiększa zatrudnienie

"W związku z rozwojem fabryk w Polsce kierownictwo Toyoty podjęło decyzję o zwiększeniu zatrudnienia w fabrykach koncernu w Jelczu-Laskowicach oraz w Wałbrzychu" - informuje Grzegorz Górski, kierownik Corporate Affairs.

Toyota zwiększa zatrudnienie

Wymagania wobec kandydatów zainteresowanych pracą w Toyocie nie są duże. "Aby ubiegać się o pracę w fabrykach Toyoty wystarczy mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej, wykształcenie zawodowe i cechować się dobrym zdrowiem" - mówi Beata Domagała, kierownik działu personalnego fabryki w Jelczu. Następnie należy wypełnić ankietę znajdującą się na stronie internetowej fabryki. Z wybranymi kandydatami pracownicy działu personalnego fabryk kontaktują się telefonicznie.  W dalszym etapie procesu rekrutacji badane są pozostałe predyspozycje kandydata takie jak umiejętność pracy w zespole, chęć do dalszych szkoleń i rozwoju, umiejętność uczenia się czy też podstawowe zdolności manualne. "Nie wymagamy od kandydatów na pracowników produkcji dużego doświadczenia. Wszystkiego uczymy ich podczas trwających do pół roku szkoleń wstępnych i stanowiskowych" - dodaje Beata Domagała.

O intensywnym rozwoju inwestycji japońskiego koncernu w Polsce świadczyć może fakt, że gdy zakłady w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach rozpoczynały swoją działalność w 1999 i 2002 roku planowano w nich zatrudnienie na poziomie odpowiednio: 300 i 350 osób. Jak więc łatwo obliczyć fabryki Toyoty na Dolnym Śląsku pod względem liczby pracowników powiększyły się czterokrotnie w stosunku do pierwotnych założeń.

Przeczytaj także:

Daruma na szczęście w Toyocie (2005-09-15)

Plany Toyoty w Polsce (2005-10-05)

Zobacz galerie:

Otwarcie fabryki Toyoty w Jelczu-Laskowicach

Zakład Toyoty w Jelczu-Laskowicach - produkcja silników diesla


Podobne wiadomości:

Plany Toyoty w Polsce

Plany Toyoty w Polsce

Aktualności 2005-10-05

Daruma na szczęście w Toyocie

Daruma na szczęście w Toyocie

Aktualności 2005-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.