mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Toyoty z Europy do Japonii

Toyoty z Europy do Japonii

Tego jeszcze nie było. Produkowana wyłącznie w fabryce w Wlk. Brytanii Toyota Avensis będzie eksportowana również i na rynek japoński. Jak widać, globalizacja dosięga coraz bardziej niedostępne jeszcze kiedyś rejony motoryzacji.

Toyoty z Europy do Japonii
Na rynek japoński trafi wersja Wagon z 2-litrowym silnikiem benzynowym i automatyczną skrzynią biegów typu CVT. W początkowym okresie do Japonii będzie wysyłanych 750 samochodów miesięcznie.

Wiadomość o planowanym rozpoczęciu eksportu modelu Avensis na rodzimy dla koncernu rynek japoński została entuzjastycznie przyjęta przez rząd Wielkiej Brytanii. Minister ds. biznesu i innowacji Vince Cable powiedział: "Toyota eksportuje 85% samochodów i silników, które powstają w brytyjskich fabrykach w Burnaston i Deeside. Informacja o rozpoczęciu eksportu Avensisa do Japonii jest ukoronowaniem najwyższej jakości i wydajności brytyjskich fabryk, oraz umiejętności naszych pracowników".

Toyota Avensis została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w 1997 roku. Do końca 2010 roku w brytyjskich zakładach TMUK zostało wyprodukowanych 1,8 miliona sztuk tego modelu.

Avensis jest także najczęściej wybieranym modelem z segmentu D (klasa średnia) na ryku polskim. Zgodnie z danymi Centralnej Ewidencji Pojazdów, w bieżącym roku flagowy model Toyoty znalazł już 1.535 nabywców (styczeń-kwiecień). Avensis cieszy się powodzeniem zarówno u klientów flotowych, jak i indywidualnych. O ile jednak wśród firm większym wzięciem cieszy się Opel Insignia, to już wśród prywatnych nabywców zdecydowanie prym wiedzie Avensis.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Avensis
Toyota Avensis
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Tradycyjny czy odjechany – cz.5: Toyota...

auto motor i sport 0000-00-00

Przemyślany, kompletny, może trochę konserwatywny sedan, czy nowoczesny, ekologiczny, hybrydowy hatchback?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.